15 rzeczy, których nauczyła nas Bridget Jones
fot. materiały prasowe Universal Studios

Lifestyle

15 rzeczy, których nauczyła nas Bridget Jones

O mężczyznach, związkach i życiu singielki.
04.08.2016

To akurat nie są słowa Bridget, ale jej przyjaciółki Sharon w stanie furii. Podły Richard, egocentryczny związkofob, rzucił właśnie Jude (trzecia w ich paczce), bo po półtora roku związku spytała, czy pojadą razem na wakacje. I to go wystraszyło, zapachniało czymś poważnym, a on nie czuje się gotowy. Ta sytuacja skłania Sharon do wygłoszenia diagnozy społecznej: wśród mężczyzn po trzydziestce szerzy się jak zaraza emocjonalne popapranie. A kobiety są podatne na zranienie, bo należą do pionierskiego pokolenia, które nie zgadza się na kompromisy w miłości i polega na własnej sile ekonomicznej. „Za 20 lat – wykrzykuje Sharon – już żaden facet nie odważy się wyjechać z popapraniem, bo zwyczajnie go wyśmiejemy”. Hm. Właśnie minęło to 20 lat. Dziennik Bridget Jones ukazał się w 1996 roku. A to, jak widziała mężczyzn, randki i związki Bridget Jones, brzmi jakby znajomo.

 

1. Każdy wie, że chodzenie na randki po 30. nie jest już łatwą i przyjemną konkurencją otwartą, jaką było dziesięć lat wcześniej.

 

2. To niesamowite, ile czasu i pieniędzy mogliby zaoszczędzić randkowicze, gdyby zwracali uwagę na szczegóły. Białe skarpetki, czerwone szelki czy szare mokasyny to przeważnie dość, aby się zorientować, że nie ma sensu zapisywać numeru telefonu i szarpać się na drogi lunch, bo nic z tego nie będzie.

 

3. Czuć się osobą pełnowartościową i kompletną bez faceta to najlepszy sposób, by faceta znaleźć.

 

4. Badania dowiodły, że szczęścia nie daje miłość, bogactwo czy władza, tylko dążenie do nieosiągalnych celów. A czym innym jest dieta, jeśli nie tym?

 

5. Kiedy kobiety wchodzą w trzecią dekadę, równowaga sił zostaje zachwiana. Nawet największe tupeciary tracą zimną krew, zmagając się z pierwszymi atakami egzystencjalnego lęku: obawy, że umrzesz w samotności i znajdą cię po trzech tygodniach, na wpół zjedzoną przez owczarka alzackiego.

 

6. Dlaczego kiedy ludzie opuszczają swoich partnerów, bo mają romans z kimś innym, wydaje im się, że lepiej skłamać, że nie ma nikogo innego? Czy uważają, że partner będzie mniej cierpiał myśląc, że odeszli, bo nie mogli już z nim wytrzymać?

 

7. Może powinnam się zakochać w kimś młodszym i głupszym, kto by dla mnie gotował, prał moje ciuchy i we wszystkim mi przytakiwał?

 

8. Mogę oficjalnie potwierdzić, że w dzisiejszych czasach kluczem do serca mężczyzny nie jest uroda, kuchnia, seks czy dobry charakter, ale umiejętność sprawiania wrażenia, że nie jesteś nim zainteresowana. Kiedy poczujesz, że słabniesz, powtarzaj jak mantrę: „zimna, nieprzystępna księżniczka”, „zimna, nieprzystępna księżniczka”.

 

9. Znalezienie partnera wydaje ci się niemal nieosiągalnym celem, a kiedy już zaczniesz się z kimś spotykać, nie ma siły, by związek spełnił twoje oczekiwania.

 

10. Eks-narzeczeni nie powinni się żenić ani wiązać z nikim innym. Mają żyć w celibacie do końca swoich dni, aby w każdej chwili można było do nich wrócić.

 

11. Lepiej nie lecieć na alkoholików, pracoholików, związkofobów, żonatych lub mających dziewczyny, mizoginów, megalomanów, szowinistów, emocjonalnych popaprańców, pijawki i zboczeńców.

 

12. To żałosne podkochiwać się w szefie – jak panna Moneyponey czy ktoś taki.

 

13. Kiedy jesteś samotna, nie chcesz, żeby twoja najlepsza przyjaciółka znalazła partnera.

 

14. Mężczyźni są egoistycznymi niewolnikami swoich popędów i nie ma z nich żadnego pożytku.

 

15. Faceci po trzydziestce są strasznie nudni z tymi swoimi kompleksami i obsesyjnym lękiem, że wszystkie kobiety chcą ich zaciągnąć do ołtarza.

 

Tekst opracowany na podstawie książki „Dziennik Bridget Jones”.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo