5 rzeczy, których kobiety sukcesu nigdy nie robią rano
fot. HarpersBazaar.com

5 rzeczy, których kobiety sukcesu nigdy nie robią rano

Do wprowadzenia w życie od zaraz!
06.10.2016

Jeśli jest jedna część dnia, która wymaga naszej szczególnej uwagi, to jest nią poranek. Te pierwsze godziny są jak przygotowania do ważnego meczu; to czas, kiedy możesz się wyciszyć, spokojnie pomyśleć i pozytywnie nastroić. Wiemy, że Gigi Hadid zaczyna dzień od treningu boksu, a Gwyneth Paltrow od szklanki ciepłej wody z cytryną. Ale czego unikać o poranku, by wystartować w najbardziej pozytywny sposób? Przeprowadziliśmy sondę wśród trzynastu kobiet, które w najróżniejszych dziedzinach osiągnęły sukces – w modzie, w biznesie, w mediach. I o to, co z niej wynika.

1. Nie sprawdzają e-maili.

Choć mają pewność, że ich skrzynka mailowa jest pełna, telefon nie jest pierwszą rzeczą, którą biorą do ręki po przebudzeniu. Robią to dopiero w pracy, a potem też się w tej kwestii „dyscyplinują”. I słusznie, bo badania przeprowadzone wśród blisko 2000 pracowników wykazały, że ci, którzy często sprawdzają w ciągu dnia swoje skrzynki mailowe, są o wiele bardziej zestresowani, mają większe problemy z koncentracją, są mniej kreatywni, mniej efektywni i mniej skuteczni. Tak przy okazji: specjaliści twierdzą, że na maile najlepiej odpowiadać trzy razy dziennie.

2. Nie pozwalają sobie na drzemki

Jeszcze pięć minut, dziesięć, piętnaście... Kuszące i przyjemne. A potem nie możemy uwierzyć, że już tak późno. Kobiety sukcesu są zgodne, że takie poranne dosypianie to jeden z najgorszych sposobów na to, by zacząć dzień. Amerykanie mają nawet takie powiedzenie: „You snooze, you lose” (Drzemiesz, przegrywasz). Przerywany sen, podobnie jak krótkotrwały nawet brak snu, może zmniejszać koncentrację uwagi, powodować drażliwość i wahania nastroju, a także skutkować ospałością i obniżoną sprawnością fizyczną w ciągu dnia. I jak wtedy odnosić sukcesy?

3. Nie zastanawiają się, co na siebie włożyć

One już to wiedzą. Ranek to nie jest dobra pora na podejmowanie decyzji, nawet w kwestiach typu: spodnie czy spódnica? sweter czy marynarka? Kobiety sukcesu wieczorem planują, w co się ubiorą następnego dnia, sprawdzając uprzednio prognozę pogody i kalendarz spotkań. Jeśli chcą włożyć coś nowego, przymierzają to. Dobierają buty i torebkę. Pośpiech jest jak wiadomo złym doradcą, ale jeszcze gorszym stylistą.

4. Nie ignorują swojej rodziny

Kobiety sukcesu wiedzą, że poranek to ważny i dobry czas na to, by pobyć z dziećmi czy z partnerem, zanim zacznie się to całe codzienne zamieszanie. Potrafią wcześniej wstać, by przygotować śniadanie czy spokojnie napić się kawy z najbliższymi. Ponieważ rzadko udaje im się zjeść obiad z rodziną, a kolacji często nie jadają (bo już po 18.00!), śniadanie to jedyna okazja, by choć na chwilę usiąść razem przy stole.

5. Nie śpieszą się

Bo jeśli wszystko mają dobrze zorganizowane, zaplanowane, przemyślane, i wstały o tej godzinie, o której zadzwonił budzik – nie muszą się śpieszyć. Spokojny poranek pozwala im pozytywnie nastroić się na cały dzień. A poza tym wiedzą, że nic tak nie szpeci kobiety jak pośpiech. I nic tak nie wytrąca z równowagi.

Zobacz także: Jak Cię widzą, tak Ci... płacą!

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie