Projektantów sposoby na bezsenność
źródło: instagram.com/jasonwu

Lifestyle

Projektantów sposoby na bezsenność

Jak przestać myśleć o pracy i się wyciszyć? Każdy ma na to inną metodę.
30.12.2016

Jean Paul Gaultier

Wraca do domu około jedenastej i od razu kładzie się do łóżka. Seriali nie ogląda, ale lubi programy w rodzaju Taniec z gwiazdami i Idol. Co jest mu niezbędne, by dobrze przespać noc? Wielkie łóżko, wielki telewizor, wielkie okno z widokiem na ogród. Plus kotka Linda owinięta wokół stóp.

 

Julie de Libran

„Wstyd się przyznać, ale zasypiam z komórką w rękach”, śmieje się projektantka marki Sonia Rykiel. „Dorastałam w latach 80. i wtedy nałogowo grałam w Pacmana, również przed snem. Teraz robię sobie sesje z Instagramem. To odpręża jak oglądanie opery mydlanej”.

 

Rick Owens

Na dobranoc ogląda kawałek jakiegoś czarno-białego filmu na TCM. Łóżko zrobiono mu na zamówienie: to monolityczny podest obity szarym filcem, efekt jego fascynacji niemieckim artystą Josephem Beyusem. Do tego sam zaprojektował pościel w swoim ulubionym odcieniu szarości.

 

Donna Karan

W łóżku przed zaśnięciem jeszcze pracuje – czyta maile, ogląda rysunki, tkaniny do następnej kolekcji, przegląda plany kampanii reklamowych. Gdy już pada ze zmęczenia, otula się białą kołdrą i czarną kaszmirową narzutą. Ten zestaw gwarantuje jej dobry sen.

 

Diane von Furstenberg

Bierze kąpiel z marokańskimi olejkami z targu w Marrakeszu. Medytuje, czyta, myśli, marzy o kolejnych podróżach – jej ulubione miejsca na świecie to Bhutan, Himalaje i wyspa Vanuatu. Śpi w łóżku z baldachimem, bo wtedy czuje się trochę tak, jakby spała w namiocie. To pasuje do jej natury nomada.

 

Isabel Marant

Na koniec dnia uspokaja ją... obfity posiłek. „Kiedy wypełnię żołądek, czuję się jak znokautowana”, mówi ze śmiechem. Zasypia, oglądając jakiś talent show, reality tv albo dokument („Inaczej mój mózg będzie cały czas działać na pełnych obrotach”). Jeśli obudzi się w nocy, a tuż przed pokazem często się to zdarza, stara się myśleć o przyjemnych rzeczach – o rodzinnej leśnej chatce i o wakacjach. „Ale najskuteczniej wycisza mnie myśl, jak bardzo jestem szczęśliwa, mając u boku cudownego męża i udanego syna”, mówi.

 

Jason Wu

Pójście spać zawsze sprawia mu kłopot. Jest na to zbyt nakręcony, ciężko mu się wyłączyć. Zwykle do łóżka kładzie się dopiero około trzeciej. Zasypia przy włączonym telewizorze, oglądając filmy z niemieckim dubbingiem (czyli w języku, którego nie rozumie).

 

Valentino Garavani

Gdy znajdzie się w sypialni, najpierw dzwoni do dwóch, trzech osób, by powiedzieć im dobranoc. Potem przez krótki czas ogląda wiadomości i czyta. Śpi w białej lnianej pościeli, ręcznie haftowanej na rogach. Musi mieć dwie duże poduszki i jedną małą, okno zawsze otwarte. „Pościel jest oczywiście co wieczór prasowana”, dodaje. W łóżku śpi z nim tylko Mary, najmłodsza mopsiczka, na własnej poduszce.

Zobacz także: Jak przespać noc?

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo