Top 10: Turystyczne trendy 2017 według Pinteresta
Góra Kirkjufell na Islandii / fot. Getty Images

Top 10: Turystyczne trendy 2017 według Pinteresta

Tak będą wyglądać nasze wakacje.
01.01.2017

Prawdopodobnie Twoja tablica, tak jak nasza, pęka już w szwach od inspiracji na najbliższe lato! Według raportu Pinterest's 100 for 2017 w najbliższych miesiącach będziemy jeździć do Kioto, Szkocji, Parku Narodowego Banff a także... Sprawdźcie w naszym podsumowaniu.

1. Kioto, Japonia

W tym roku Miasto Dziesięciu Tysięcy Świątyń było najpopularniejszym celem podróży, jaki zapisywaliśmy na naszych tablicach. Nic nie wskazuje, żeby w przyszłym roku to się zmieniło.

 

2. Mroźne wakacje

Na turystycznej liście przebojów wypady nad morze spadają na łeb na szyję. Pinterest odnotował gigantyczny, 300-procentowy, wzrost zainteresowania narciarskimi resortami i „zdecydowanie chłodniejszymi kierunkami”. W modzie nie jest już leżenie na rozgrzanym piachu, ale wyprawy przez śniegi.

 

3. Chłodno, ale zielono

Polinezyjskie plaże już nie kuszą tak jak kiedyś. W efekcie na tablicach użytkowników pojawia się coraz więcej zdjęć ze Szkocji i Islandii.

 

4. Urlopowe plany

Komponowanie list rzeczy, które musimy zobaczyć/zrobić, zanim umrzemy, to zabawa stara jak świat. Pinterest zauważył jednak, że coraz więcej użytkowników planując swoje letnie wakacje i weekendowe wycieczki, przygotowuje zestawienia lokalnych atrakcji do obowiązkowego zaliczenia.


5. Podróż z przygodami

W najbliższych miesiącach zatęsknimy za odpoczynkiem od... luksusu. Okazuje się bowiem, że tematem 70 procent zdjęć zachowywanych na Pintereście to tzw. wyprawy po przygodę.


6. Kamera! Akcja!

Konsekwencją zmiany naszego sposobu wypoczywania są rozmaite wynalazki, które mają umożliwić jak najpełniejsze udokumentowanie przygód: od kijków do selfie, przez „czołówki”, po absolutnie profesjonalny sprzęt.


7. Wizja lokalna

Przygody i autentyczne doznania są celem coraz większej liczby podróżników, którzy chcą jak najlepiej poznać i zrozumieć odwiedzany kraj czy region, dlatego często ubierają się i zachowują się jak jego rodowici mieszkańcy.

 

8. Tanie podróżowanie

Da się objechać świat bez konieczności wyprzedawania rodowych pamiątek czy organów do przeszczepu. Na Pintereście znajdziecie sprawdzone porady.

 

9. Wakacje pachnące żywicą

Kalifornijski Yosemite jest wciąż najpopularniejszym parkiem narodowym na Pintereście. Ale w związku z przypadającą na przyszły rok rocznicą 150-lecia Kanady (parki narodowe są tylko o 5 lat młodsze) na przyszłorocznego faworyta wyrasta leżący w tamtejszej części Gór Skalistych Park Narodowy Banff. To arcydzieło przyrody, na które składają się góry, kaniony, malownicze wodospady, rwące rzeki, gorące źródła i bujna roślinność.


10. Kapsułowa garderoba

Linie lotnicze stale podwyższają koszt bagażu rejestrowanego, dlatego Pinterest przewiduje, że coraz więcej osób będzie decydować się na podróż wyłącznie z podręcznym. To oznacza, że pasażerowie będą zabierać ze sobą mniej rzeczy do ubrania, które jednak można zestawiać ze sobą w dowolny sposób.

Zobacz także: Najfajniejsze miejsca 2016 roku!

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie