Gdzie pojechać w 2017 roku?
Stare Miasto w Warszawie / fot. Getty Images

Lifestyle

Gdzie pojechać w 2017 roku?

Amerykańska edycja „Harper's Bazaar” wytypowała najmodniejsze destynacje z całego świata. Jedna z nich znajduje się w... Polsce!
09.01.2017

Planujecie wypad w jakieś modne miejsce? Nie musicie szukać daleko! Co więcej, nie będzie Wam potrzebny nawet paszport. Amerykańska edycja Harper's Bazaar przewiduje, że w tym roku jednym z najbardziej trendy kierunków będzie... Warszawa! Dziennikarka Carrie Goldberg, biorąc pod uwagę osobiste plany, rekomendacje mieszkańców i branżowych ekspertów, wybrała listę 17 miejsc i krajów, które trzeba zobaczyć w 2017 roku. Obok Nowej Zelandii, Portugalii, Madagaskaru czy Japonii w zestawieniu umieściła stolicę Polski. O rekomendacje dziennikarka poprosiła mieszkającą tutaj od jakiegoś czasu Sashę Vasilyuk, właścicielkę nowojorskiej agencji I Do PR (specjalizującej się w branży ślubnej i turystycznej) oraz autorkę strony mrandmrsgofar.com.


fot. Getty Images


Sasha doceniła energię Warszawy i niezwykłego ducha, który sprawia, że bywa nazywana „nowym Berlinem”, a także za coraz to nowe nowe miejsca, festiwale i ogólnie – bogaty „program”, który nie pozwoli się tutaj nudzić. Zwróciła też uwagę na nowoczesną wersję polskiej kuchni, z jednej strony jakże innej od babcinych pierogów czy kiełbasy, z drugiej - mocno osadzonej w naszej kulturze i tradycji. Wśród polecanych przez nią miejsc znalazły się klimatyczne hotele Autor Rooms i Bristol, oraz tętniące latem życiem Bulwary Wiślane, w których krajobraz są wpisane dobra muzyka, świetne jedzenie, koncerty na żywo i tańce do rana. A przecież stolica ma do zaoferowania o wiele więcej atrakcji!

Zobacz także: Pachnieć jak... Warszawa? Perfumy inspirowane stolicą!

 

Najmodniejsze kierunki podróży 2017

1. Nowa Zelandia
2. Kanada
3. Finlandia
4. Pittsburgh, Pensylwania (USA)
5. Portugalia
6. Indyjski Złoty Trójkąt: Delhi - Agra - Dżajpur
7. Rwanda
8. Izrael
9. Kapsztad, RPA
10. Warszawa, Polska
11. Madagaskar
12. Japonia
13. Kolumbia
14. Sanya, Chiny
15. Szkocja
16. Wietnam
17. Asheville, Północna Karolina

Pełny ranking wraz z wszystkimi rekomendacjami znajdziecie tutaj.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo