Czy to czerwone wino musujące zastąpi prosecco i rosé?
fot. Getty Images

Lifestyle

Czy to czerwone wino musujące zastąpi prosecco i rosé?

Dowiedzcie się więcej o nowej modzie
26.08.2017

Mody przemijają szybciej lub wolniej, jednak po prosecco byśmy się tego nie spodziewały. Myślałyśmy, że trend na picie tego jakże stylowego drinka nigdy nie przeminie. A jednak!

Okazuje się, że różowe wino rosé – które w USA od lat bije rekordy popularności – oraz uwielbiane w Europie prosecco mają godnego następcę. Jest nim... lambrusco.

 

Kształt kieliszka wpływa na smak wina

Lambrusco vs prosecco

Dla niewtajemniczonych lambrusco jest młodym czerwonym winem lekko musującym (frizzante) z północnych Włoch, które przez lata pozostawało na marginesie. Pierwotnie było to wino wytrawne,  obecnie jednak dostępne jest też w wersji półsłodkiej, a nawet słodkiej. Cechuje je charakterystyczna pianka.

 

Jaki alkohol pija królowa Elżbieta II??

 

Renesans przeżywało na przełomie lat 70. i 80. XX wieku, kiedy to było masowo eksportowane do Stanów Zjednoczonych. Pod koniec zeszłego stulecia ampelografowie (specjaliści od winorośli) wyodrębnili aż 60 rodzajów lambrusco.

Wina z grupy lambrusco najlepiej łączyć na przykład z zupą minestrone lub lekkimi daniami wegetariańskimi. Według znawców świetnie pasuje również do włoskiego lasagne. Słodkie wersje doskonale współgrają z deserami. 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo