Dlaczego siedząc w samolocie przy oknie, nie zawsze mamy do niego łatwy dostęp
fot. Getty Images

Lifestyle

Dlaczego siedząc w samolocie przy oknie, nie zawsze mamy do niego łatwy dostęp

Zauważyliście, że siedzenie przy oknie różni się o tego czym było kilka lat temu?
27.08.2017

Latanie samolotem już nie jest takim luksusem jak dawniej. W erze tanich linii lotniczych i mody na podróżowanie jesteśmy już z lataniem zaprzyjaźnieni. Mimo wszystko wciąż wzbudza w nas ono wiele emocji i marzymy o zdobyciu miejsca przy oknie. Dzięki temu możemy wtedy rozpocząć podróż od pięknego zdjęcia na Instagramie… Też tak macie?

Często jednak ten upragniony fotel nie gwarantuje dobrej widoczności… Kiedyś fotel był równo zestawione z oknem, teraz często zdarza się, że mamy go tylko połowę. Czemu tak się dzieje?

Nowe zasady w liniach lotniczych

Z Harpersbazaar.co.uk dowiadujemy się, że jest to efekt oszczędności, jakie wprowadzają linie lotnicze. Zwiększenie liczby miejsc siedzących i zredukowanie miejsca na nogi pozwala przewoźnikowi zmieścić na pokładzie więcej pasażerów, a co za tym idzie zarobić więcej na jednym przelocie.

 

Czego stylowa kobieta nigdy nie założy do samolotu?

 

Doszło wręcz do tego, że kilka lat temu jedna z tanich linii lotniczych planowała nawet całkowitą likwidację foteli. Pasażerowie mieli spędzać lot na stojąco, przymocowani pasami do pewnego rodzaju stolików koktajlowych. Całe szczęście na wprowadzenie tej absurdalnej koncepcji w życie nie pozwoliły zasady bezpieczeństwa.

Niestety, nigdy nie wrócimy już do czasów, gdy lot samolotem był jak pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu…

 

 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo