Instagram oszalał na punkcie jesiennego hitu matte black latte
źródło: instagram.com/roundkny

Lifestyle

Instagram oszalał na punkcie jesiennego hitu matte black latte

Czym jest najnowszy trend dla kawoszy?
29.08.2017

Przyszedł czas na kolejną modę kawiarnianą. A jest nią niezwykle jesienna matte black latte. Jej pomysłodawca, nowojorski barista Ockhyeon Byeon, chciał stworzyć kultową czarną kawę, która będzie nie tylko wegańska, ale po prostu zdrowa. Czy mu się udało, zaraz się dowiemy. Na razie możemy przyznać, że wygląda obłędnie!

 

Czarna lemoniada hitem sezonu

Matte black latte napojem sezonu

Po wakacyjnej modzie na tęczowe drinki i te inspirowane jednorożcami przyszedł czas na elegancką czarną latte. Nazwa brzmi dość absurdalnie, bo we Włoszech, skąd pochodzi, gdybyśmy zamówiły latte, dostałybyśmy… szklankę krowiego mleka. Czym jednak jest matte black latte?

Konsystencją przypomina shake'a, jednak nie ma w sobie ani mililitra „tradycyjnego” mleka. Składa się bowiem z kakao, espresso, pokruszonego lodu, mleka migdałowego i ulubionego ostatnio aktywnego węgla. To właśnie on nadaje napojowi ten charakterystyczny, głęboki kolor.

 

 

Na razie matte black latte można kupić w jedynie w Nowym Jorku, a konkretnie w koreańskiej kawiarni Round K. Ten sam lokal serwuje również wassabi latte czy egg cappucino (tak, kawa z jajkiem). Zatem jeśli ktoś jest aktualnie w okolicy Lower East Side, polecamy spróbować baristycznych eksperymentów Ockhyeona Byeona.

 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo