Dlaczego nie powinno się robić zakupów przy pomocy smartfona
Annakiki, backstage, jesień-zima 2017 / fot. ImaxTree / agencja Free

Lifestyle

Dlaczego nie powinno się robić zakupów przy pomocy smartfona

Ani tabletu
01.09.2017

Nie musicie być uzależnione od cyberloafingu, by wpaść w tę pułapkę. Dlatego, jeśli po przeczytaniu tego artykułu zamierzałyście zajrzeć do kilku ulubionych sklepów online, lepiej zróbcie to, korzystając z komputera stacjonarnego albo laptopa. Dlaczego?

 

Jak się okazuje, kupując przy pomocy telefonu albo innego urządzenia mobilnego wyposażonego w ekran dotykowy, jesteśmy bardziej skłonni działać pod wpływem emocji. Dlatego więc o wiele częściej zamawiamy rzeczy, których wcale nie potrzebujemy. W końcu ikonka „kup teraz” jest na wyciągnięcie… palca.

Zakupy przez smarfona?

Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez Journal of Retailing and Consumer Services, jeśli do zakupów online wykorzystujemy domowe komputery, podejmujemy o wiele bardziej rozsądne decyzje. Być może dlatego, że urządzenie stacjonarne bardziej kojarzy nam się z pracą (a tym samym logicznym myśleniem). Z kolei dotyk wiążemy z samymi przyjemnościami.

 

Wiecie więc, co robić, jeśli chcecie zaoszczędzić trochę pieniędzy (np. na jedną z kultowych torebek). A gdy czegoś naprawdę potrzebujecie, wówczas – jak radzą naukowcy – wybierzcie się na zakupy do galerii handlowej. Tam spędzicie więcej czasu na znalezieniu odpowiedniego produktu, a tym samym będziecie mogły się dokładnie przemyśleć, czy faktycznie nie możecie się bez niego obejść. No, chyba że traficie na wyprzedaże...

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo