Czerwone, białe czy… niebieskie? Właśnie powstało wino w nietypowym kolorze
źródło: Instagram.com/giklive

Lifestyle

Czerwone, białe czy… niebieskie? Właśnie powstało wino w nietypowym kolorze

Smerfastycznie!
01.09.2017

Blue mood, blue wine

Jeśli dotąd zamiast białego lub czerwonego wina, dla odmiany czasem decydowałyście się na lampkę różowego, to od teraz możecie sobie pozwolić na większą ekstrawagancję. Podziękujcie grupie młodych amatorów wina z Ameryki, którzy – jak sami podkreślają – przede wszystkim są kreatorami i chcieli trochę namieszać na rządzącym się dość tradycyjnymi prawami rynku. Udało im się to, bo stworzyli wino w kolorze… niebieskim.

 

Kształt kieliszka wpływa na smak wina

 

Pierwsze pytania, jakie od razu nam się nasunęły to, z czego powstaje trunek i jak wygląda proces jego produkcji, skoro efekt końcowy jest tak niekonwencjonalny (a na pewno nikt wcześniej na to nie wpadł). Tu, niestety, jednak większych zaskoczeń nie ma.

 

Niebieskie wino Gik (bo tak nazywa się nowy na rynku producent) powstaje bowiem z mieszanki jasnych i ciemnych winogron – pochodzących z francuskich i hiszpańskich winnic. Niezwykły odcień trunku to zaś sprawka specjalnych barwników. Pomysłodawcy nie zdradzają jakich dokładnie, ale zależy im, by ich wino było zdrowe. Dlatego też, choć słodkie w smaku, nie zawiera cukru. Kolejna zaleta? Cena nie przekracza 11 dolarów za butelkę (na razie wino dostępne jest w Stanach Zjednoczonych). Jednak najbardziej cieszy fakt, że niebieskie wino jest niezwykle fotogeniczne. Jesteśmy więc przekonane, że wkrótce zrobi furorę na Instagramie (nie tylko na oficjalnym profilu marki – @giklive). Na przykład jako dodatek do pączków fluo. ;) 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo