To już oficjalne! Naukowcy obliczyli kiedy stajemy się... nudne
fot. Getty Images

Lifestyle

To już oficjalne! Naukowcy obliczyli kiedy stajemy się... nudne

W jakim wieku nas to czeka? A może to już za nami?
07.09.2017

To oczywistość, że z wiekiem nasze życie się zmienia. Stajemy się spokojniejsze, inwestujemy swój czas w inne dziedziny życia, mniej imprezujemy, mniej alkoholu dostarczamy do organizmu... itd. itp. Nasze ciało też się zmienia, inaczej reaguje i ma inne potrzeby. Nie bez powodu mówi się, że najlepszym sposobem na kaca jest... mieć mniej niż 25 lat. Trzydziestolatki, zgadzacie się z tą teorią?

Kiedy stajemy się nudne?

Niestety taka jest kolej rzeczy. Mimo wszystko musimy przyznać, że z wiekiem zyskujemy też wiele cech pozytywnych. Teraz jednak nie będziemy się skupiać na nich, a na najnowszym odkryciu. Badanie przeprowadzone przez Airbnb Experiences określa, w jakim wieku stajemy się... nudne. Airbnb od lat przywiązuje dużą wagę do tego, by dobrze poznać swoich klientów, dlatego często przeprowadza ankiety, z których dowiedzieć się można ciekawych rzeczy.

Specjaliści zapytali grupę osób w wieku 30-39 lat m.in. o to: Czy często kończysz imprezy nad ranem? Jak często próbujesz czegoś nowego? Jak często wyjeżdżasz na spontaniczne wakacje? Jak często próbujesz nowego sportu? Czy wychodzisz w ciągu tygodnia, by poznać nowych ludzi?

 

Wiemy w jakim wieku ludzie przestają lubić swoją pracę

 

Z badań wynika, że mężczyźni stają się nudni w wieku 39 lat, a kobiety w wieku 35. Średnia to 37 lat. Na czym według nich polega bycie nudnym? Oczywiście na mniejszej aktywności i spontaniczności. Więcej myślimy, mniej szalejemy, czyli składa się na to wszystko to, co wspominamy, mówiąc o zwariowanych latach młodości.

Głównym czynnikiem ustatkowania się (początki bycia nudnym ;) jest wejście w związek. 15 proc. ankietowanych w wieku 30-39 odpowiedziało, że odnalezienie drugiej połówki sprawiło, że przestali być rządni atrakcji, zaś 20 proc. zrzuciło winę na posiadanie potomstwa. Nic jednak straconego! Według badania Airbnb Experiences okazuje się, że po 50. urodzinach stajemy się znów spontaniczni i szaleni ;)

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo