Co mówi o Tobie sposób, w jaki nosisz torebkę?
fot. ImaxTree / agencja Free

Lifestyle

Co mówi o Tobie sposób, w jaki nosisz torebkę?

Eksperci od mowy ciała znają odpowiedź
16.09.2017

Nie tylko to, co mamy w torebce, mówi o nas wiele. Jak się okazuje, nie mniej ważny jest sposób jej noszenia. Bo wybierając go, kierujemy się nie tylko wygodą, ale i... podświadomością.

W zagięciu łokcia

fot. ImaxTree / agencja Free

 

Ten styl króluje wśród bizneswomen i fashionistek, z redaktorkami mody na czele. Może dlatego, że w pełni pozwala zaprezentować torebkę – jej design, kolor i, co tu kryć, logo widać doskonale! Wybierają go kobiety o dużej pewności siebie.

 

Torebka, którą musisz mieć w tym sezonie kosztuje mniej niż poranna kawa

 

Torebka noszona z boku ciała, gdy jego przód pozostaje swobodny, to sygnał, że nic nas nie ogranicza. Co ciekawe, w ten sposób torebkę noszą często osoby będące w centrum uwagi, np., królowa Elżbieta II. Te, które torebkę traktują raczej jak stylowy dodatek niż praktyczny przedmiot. W końcu, aby długo wytrzymać w tej pozycji, torebka nie może być zbyt ciężka. Nie schowamy więc do niej wszystkich rzeczy potrzebnych w ciągu aktywnego dnia pracy.

 

W dłoni, jak kopertówkę

fot. ImaxTree / agencja Free

 

Jeśli torba jest o wiele większa i cięższa niż kopertówka, a nosisz ją tak, jakby nią była, z dużą pewnością jesteś osobą wyluzowaną, która ma do siebie dystans i niespecjalnie przejmuje się tym, jak wygląda. O ile tylko nie trzymasz jej kurczowo, mocno dociskając do ciała, wówczas może to świadczyć o zdenerwowaniu lub braku poczucia bezpieczeństwa.

W dłoni, z drugą ręką podtrzymującą tę, którą trzymamy torbę

fot. Harry Crowder / źródło: HarpersBazaar.co.uk

 

Ponieważ nie jest to najwygodniejszy sposób noszenia torebki, osoby, które go wybierają, mogą cechować się niskim poczuciem bezpieczeństwa. Zwłaszcza jeśli torebkę trzymają przed sobą – oddzielając się nią od świata. Dodatkowo, ręka z przodu ciała świadczyć może, że wątpimy w siebie.

 

Poznaj 6 trików, dzięki którym poczujesz się pewniej w pracy

 

Na ramieniu

fot. ImaxTree / agencja Free

 

To, że w tym przypadku przód ciała pozostaje swobodny, świadczy o pewności siebie. I o tym, że nie mamy nic do ukrycia. Noszenie torby na ramieniu jest też bardzo praktyczne – w końcu mamy obie ręce wolne. Jeśli dodatkowo torebka jest duża, sugeruje to, że jesteś osobą aktywną i przebojową, która lubi być przygotowana na wszelkie ewentualności. I przy sobie masz zarówno laptopa jak i strój na
siłownię.


Z paskiem zawieszonym na ręce i podtrzymywaną od dołu dłonią

fot. ImaxTree / agencja Free

 

By w ten sposób trzymać torebkę, trzeba mieć odrobinę wprawy. Albo wpisywać się w dwa różne typy osobowości.Ten styl wybierają osoby pewne siebie – torebkę noszą na ogół wówczas z boku ciała eksponując swoją stylizację. Jeśli jednak torebka jest dociskana do ciała, świadczy to o towarzyszącemu nam napięciu i chęci oddzielenia się od świata zewnętrznego – by pozostać we własnej strefie komfortu.


Zgadzacie się z taką diagnozą?

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo