Torba Ikei ma nowy design i... już chcemy ją mieć!
fot. materiały prasowe Ikea

Lifestyle

Torba Ikei ma nowy design i... już chcemy ją mieć!

Coraz bardziej stylowo?
20.09.2017

Najpierw zrobiło się o niej głośno za sprawą domu mody Balenciaga, który pod wpływem inspiracji kultową już niebieską torbą Frakta zaprojektował własną – łudząco podobną do oryginału, tyle że w luksusowym wydaniu (i równie luksusowej cenie). Na co zresztą Ikea znalazła żartobliwą odpowiedź.

 

Torba Ikei znów się zmienia

Później wszyscy styliści wstrzymali oddech, gdy za redesign ich ulubionej torby wziął się Virgil Abloh, założyciel popularnej streetowej marki Off White. W zaproponowanej przez niego brudnożółtej wersji z dużym nadrukiem „SCULPTURE” bardzo nam się zresztą podobała. Żałujemy więc, że wciąż nie wprowadzono jej do powszechnego użytku. I tym bardziej zastanawia nas, dlaczego po raz kolejny szwedzka sieć meblowa podejmuje prace nad zmianą wyglądu Frakty. Tym razem z pomocą duńskiego biura projektowego Hay, słynącego z zamiłowania do minimalizmu (które zresztą z zadaniem mierzy się już nie po raz pierwszy).

 

Jak mówi Mette Hay, która wspólnie z mężem Rolfem prowadzi biuro, „torba Frakta, choć jest jednym z flagowych produktów Ikei, wciąż nie ma designerskiego sznytu”. Projektanci postanowili więc nieznacznie poprawić jej proporcje oraz nadać modne wzory i kolory. Efekt? Na razie możecie zobaczyć poniżej. Do sklepów marki trafić ma zaś w październiku. Będziecie czekać?

fot. materiały prasowe Ikea

 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo