5 niezbędnych rzeczy, które powinnaś zabrać na uczelnię
fot. Getty Images

Lifestyle

5 niezbędnych rzeczy, które powinnaś zabrać na uczelnię

Chcesz sobie ułatwić i uprzyjemnić czas spędzony na uczelni? Sprawdź zatem, co takiego koniecznie zawsze musisz mieć ze sobą!
16.09.2017

Studia to wspaniały czas. Niezwykłe doświadczenia, pogłębianie wiedzy, nowe znajomości i przyjaźnie. Studia mają to do siebie, że wybierasz kierunek, który w jakiś sposób jest bliski Twemu sercu – w końcu robisz to, co lubisz, co Cię fascynuje, dlatego też wkładasz mnóstwo energii i zaangażowania w naukę.

Czasem jednak nawet najbardziej wytrwali mają dość, co nie zmienia faktu, że trzeba rano wstać, spakować książki i inne niezbędne przedmioty oraz wyruszyć na uczelnię, by następnie spędzić na niej być może cały dzień, wytężając umysł i zaganiając do aktywnej pracy wszystkie szare komórki. Chcesz sobie ułatwić i uprzyjemnić czas spędzony na uczelni? Sprawdź zatem, co takiego koniecznie zawsze musisz mieć ze sobą!

1. Termos/kubek termiczny z mocną, aromatyczną kawą

Gorąca, aromatyczna kawa pobudza do działania, dodaje Ci sił i sprawia, że od razu czujesz się lepiej? Zainwestuj więc w dobry termos lub kubek termiczny i zabierz kawę ze sobą, aby móc się jej napić w każdej chwili. Co prawda obecnie chyba na każdej uczelni znajduje się jakaś kawiarnia, ale po co przepłacać, skoro możesz zabrać ze sobą kawę, którą przyrządzisz tak, jak lubisz najbardziej? Nie przepadasz za kawą, ale lubisz np. zieloną herbatę, która działa równie pobudzająco? I tutaj kubek bądź termos świetnie się sprawdzi.

2. Nutella B-ready – słodka chwila przyjemności

Życie studenckie jest pełne atrakcji, imprez i towarzyskich wydarzeń, które absorbują Twój czas pozauczelniany. Brak czasu na podstawowe czynności to Twój najczęstszy towarzysz. Wychodząc na zajęcia nie zdążyłeś zjeść śniadania? Masz ochotę na szybką przekąskę, którą z łatwością zjesz w przerwie między jednym a drugim wykładem? Zawsze miej przy sobie chrupiący wafelek z pysznym orzechowo-czekoladowym kremem w środku. Co to takiego? Nowa Nutella B-ready! Dzięki wygodnej, poręcznej formie możesz zabrać go ze sobą wszędzie i nie martwić o to, że się ubrudzisz podczas jedzenia. Każdy batonik pakowany jest oddzielnie. Wyjątkową Nutellę B-ready możesz kupić w dwupaku lub sześciopaku. Słodka chwila przyjemności sprawi, że Twoje samopoczucie od razu się poprawi!

3. Dyktafon – ułatwia życie studenta!

Przed Tobą wiele godzin wykładów i ćwiczeń, a co za tym idzie, całe mnóstwo pisania? Jest na to jeden prosty sposób – dyktafon! Dzięki nagraniu wykładu niczego nie pominiesz. W wolnej chwili możesz na spokojnie odsłuchać nagranie i zrobić notatki. Jest to też świetny sposób na naukę przed ważnym egzaminem!

Pamiętaj tylko o jednym – zanim zaczniesz nagrywać wykładowcę, upewnij się, że wyraża na to zgodę! Wielu nie ma nic przeciwko, ale są i tacy, którzy sobie tego nie życzą i mają do tego prawo. Poza tym zawsze wykorzystuj nagrania wyłącznie do użytku osobistego.

4. Telefon/tablet/laptop + ładowarka i słuchawki

W tej chwili chyba nikt z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez wyżej wymienionych urządzeń. Miej zawsze któreś z nich przy sobie – dzięki temu w ekspresowym tempie sprawdzisz wszystkie potrzebne informacje. Ponadto posłużą Ci one do rozrywki i relaksu, jeśli okaże się, że masz „okienko” np. z powodu nieobecności któregoś z wykładowców. Nie zapomnij też o zabraniu ładowarki, bo kiedy urządzenie rozładuje się, będzie bezużyteczne. Jeśli w wolnych chwilach lubisz słuchać muzyki lub oglądać filmy, koniecznie weź ze sobą słuchawki, aby nie przeszkadzać innym.

5. Podręczna apteczka

Co prawda wybierasz się na kilka godzin na uczelnię, a nie na wielodniowy obóz przetrwania (choć czasem może wrażenia są podobne…?), ale warto mieć przy sobie kilka podstawowych produktów higienicznych (jak np. tampony, wkładki), plastry, środki przeciwbólowe, pilniczek do paznokci, małe nożyczki, itp. Są to drobiazgi, które nie zajmują wiele miejsca, a mogą się bardzo przydać – Tobie lub Twoim znajomym. 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo