Od teraz możesz zrobić swoje własne prosecco. Potrzebujesz jedynie... wody
fot. Getty Images

Lifestyle

Od teraz możesz zrobić swoje własne prosecco. Potrzebujesz jedynie... wody

Dobra wiadomość na weekend?
22.09.2017

Za chwilę zaczyna się weekend, więc na pewno znajdziemy chwilę na kieliszek prosecco. A co by było, gdyby ten najmodniejszy od kilku lat drink można było zrobić samemu w zaciszu własnego domu? Amerykański HarpersBazaar.com donosi właśnie o nowości, która odmieni Wasze życie. A może nie?

Prosecco domowej roboty

Żyjemy w czasach, kiedy same pieczemy chleb, a warzywa i zioła uprawiamy na własnym kompoście. Dlatego nie mogło być inaczej – musimy również robić własny alkohol. A przynajmniej tak właśnie myślą producenci MySecco. To pierwsze prosecco, które można przygotować samemu. Do specjalnej butelki należy jedynie dodać ciepłą wodę oraz załączone w komplecie drożdże i syrop.

 

To wino zastąpi popularne prosecco

 

Nic prostszego? Tak! Teraz wystarczy usiąść wygodnie, poczekać… dwa tygodnie, by mikstura dojrzała, i gotowe. Możemy napić się własnego prosecco. Należy również wspomnieć, że MySecco kosztuje zaledwie 95 złotych.

Robienie własnego prosecco miałoby sens, gdybyśmy posiadały własną winnicę i fermentowały winogrona w specjalnych beczkach. Jednak dolewanie wody do sproszkowanych drożdży i syropu z saszetki w ogóle nas nie przekonuje. Niemniej może to być fajny pomysł na prezent dla miłośniczki prosecco. 

 

 

Turning water into wine like Introducing MySecco, link in bio

Post udostępniony przez Firebox.com (@firebox) 12 Wrz, 2017 o 9:53 PDT

 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo