Architekt gwiazd zdradza, jak sprawić, by nawet niewielkie mieszkanie wyglądało luksusowo
Eric Kuster, apartament w Amsterdamie / fot. materiały prasowe

Lifestyle

Architekt gwiazd zdradza, jak sprawić, by nawet niewielkie mieszkanie wyglądało luksusowo

4 proste triki
09.10.2017

Eric Kuster, choć pochodzi z Holandii, projektuje wnętrza na całym świecie. I to te najbardziej luksusowe – miejskie apartamentowce, domy letnie na Bali albo na Karaibach, a także ekskluzywne jachty i... prywatne samoloty. Swoje mieszkania w jego ręce oddali m.in. Alicia Keys, Kelis, David Guetta czy Zinedine Zidane. A to wcale nie najzamożniejsi z jego klientów...

 

Zajrzyjcie do apartamentu najbardziej stylowej pary branży mody

Przy okazji wizyty projektanta w Polsce (właśnie trwa renowacja prestiżowej kamienicy przy ul. Foksal 13/15, której wnętrza zaprojektował Kuster), udało nam się z nim porozmawiać. Zapytaliśmy go więc, jak sprawić, by nawet nieduże mieszkanie nabrało luksusowego charakteru (i designerskiego sznytu). Jaka jest odpowiedź?

1. Odważ się na więcej!

Jeśli twoje mieszkanie jest małe, paradoksalnie sięgaj po duże elementy wyposażenia. Nie zagracaj wnętrza dużą ilością małych mebli i dodatków, lepiej postawić na coś dużego – okazałą sofę czy obraz pokaźnych rozmiarów. To dodaje czaru i sprawia, że przestrzeń wydaje się większa.

Belgraves Sofa projektu Erika Kustera / fot. materiały prasowe

2. Pokochaj swoje odbicie

Niesamowite efekty daje zabawa lustrami. Polecam wyłożyć nimi np. całą ścianę.

Eric Kuster, apartament w Amsterdamie / fot. materiały prasowe

3. Postaw na miniluksus

W luksusie wcale nie chodzi o wielkie przestrzenie. Wręcz przeciwnie. Małe wnętrze może być o wiele bardziej luksusowe od większego, bo łatwiej jest zadbać o detale, dopracować wszystko w szczegółach.
Zainwestuj więc w odpowiednie dodatki – świece w salonie, wielkie ręczniki w łazience. Niech będą wysokiej jakości.

Eric Kuster, Lakeside Villa / fot. materiały prasowe

 

10 trendów wnętrzarskich na jesień 2017

 

4. Świadomie dobieraj kolory

Wybieraj te, które lubisz najbardziej – jasne lub ciemne – zależnie od lokalizacji Twojego M. Jeśli Twoje mieszkanie jest jasne, utrzymaj to. Jeśli masz małe okna i światła wpada nie za wiele, pójdź w tym kierunku, pomaluj ściany na ciemne kolory. Np. mój (nieduży) apartament w Monako jest bardzo dobrze oświetlony, więc wszystkie ściany są białe, ale już w moim showroomie pod Amsterdamem, położonym w lesie, gdzie z natury jest dość ciemno, jeszcze bardziej to podkręciliśmy kolorystyką ścian. To jest sexy!

Wywiad z Erikiem Kusterem przeczytacie w listopadowym numerze Harper's Bazaar Polska. W sprzedaży od 20 października.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo