Odwiedź miejsca w Paryżu, w których bywała Coco Chanel
fot. Getty Images

Lifestyle

Odwiedź miejsca w Paryżu, w których bywała Coco Chanel

Wybierasz się do Paryża? Koniecznie odwiedź te miejsca
08.10.2017

Coco Chanel i jej ulubione miejsca w Paryżu

Jeśli wybierasz się do Paryża, koniecznie zajrzyj w wyjątkowe miejsca, w których bywała Gabrielle Coco Chanel. Francuska projektantka, it-girl swoich czasów, była pionierką, kreatorką stylu i niezwykle silną kobietą. Dowiedzcie się zatem, jakie miejsca robiły na niej wrażenie, gdzie lubiła przebywać. Poczuj ten sam klimat paryskiej stolicy dwa wieki później.

 

Co Coco Chanel sądziła o kobietach, modzie, pieniądzach?

 

Jeśli interesujecie się modą, wiecie doskonale, że Coco przebywając w Paryżu mieszkała w hotelu Ritz. To niezwykle kultowe miejsce jest równie niezwykle drogie, jednak przechadzając się po Paryżu warto do niego zajrzeć. Piękne wnętrza na pewno zrobią na was wrażenie. A jeśli nie pokój w Ritzu, to chociaż kawa w kawiarni na dole. A jeśli już o kawie moda, to ulubioną kawiarnią Chanel była otwarta w 1903 roku Angelina (adres: 226 rue de Rivoli).

 

 

#bonjour #wheninparis #pattiserie

A post shared by (@anna__nevi) on Apr 18, 2017 at 2:51am PDT

 

Gdzie zjeść w stylu Coco Chanel?

Projektantka uwielbiała Le Grand Véfour. Restaurację, która może poszczycić się dziś ponad 200-letnią tradycją. Niestety, za ravioli z kaczką zapłacicie ok. 98 euro, a za deskę wykwintnych serów ok. 32 euro. Jeśli zaś chcecie wybrać się do teatru i poczuć się jak Coco Chanel, sprawdźcie, co ciekawego wystawiają w Théâtre des Champs-Élysées. Tam ponoć często bywała twórczyni jednego z największych domów mody świata.

 

An absolute must see in Paris #legrandvefour decorated by @faillantdumas check out his work on #theinvisiblecollection

A post shared by The Invisible Collection (@theinvisiblecollection) on Apr 30, 2017 at 6:52pm PDT

Paryż wg Coco Chanel z niskim budżetem

Jeśli chcecie poczuć Paryż w stylu Chanel, ale nie chcecie jednocześnie zbankrutować, mamy dla was kilka propozycji. Gabrielle często bywała na targu kwiatowym Marché aux fleurs (adres: Place Louis Lépine - Quai de la Corse). Koniecznie zajrzyjcie do Grand Palais, gdzie często odbywają się pokazy marki, a także 31 Rue Cambon – to tam znajduje się pierwszy w historii butik Coco, w którym niegdyś projektantka bywała codziennie. Miłego zwiedzania!

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo