Najpiękniejszy w historii różowy diament trafił właśnie na rynek
fot. Sotheby's

Lifestyle

Najpiękniejszy w historii różowy diament trafił właśnie na rynek

Ile trzeba zapłacić za ponad 30 karatów?
09.10.2017

Najpiękniejszy diament w historii?

Diamenty to naprawdę najlepsi przyjaciele kobiety. Kiedy widzi się takie cudo, od razu ta słynna sentencja przychodzi na myśl. Nawet jeśli niektórym może wydawać się to puste. W każdej kobiecie jest coś z przysłowiowej sroki. Prawda?

Kiedy na rynku pojawiają się piękne klejnoty rozpisują się o tym media na całym świecie. Niedawno pisałyśmy o najpiękniejszym pierścionku zaręczynowym za bagatela – 10 milionów dolarów. Teraz na aukcji w Dubaju trafił diament anonimowego właściciela, który został okrzyknięty najpiękniejszym różowym diamentem w historii. Nazwany The Raj Pink (tłum. raj - królewski), wzbudza wiele emocji, tym bardziej, że kamienie o tej barwie stanowią zaledwie 0,2 proc. wszystkich diamentów.

 

Tak wygląda pierścionek zaręczynowy za 10 mln dolarów

 

The Raj Pink zachwyca nie tylko rozmiarem (37.30 karatów), ale i przepięknym kolorem. Nie wspominając już o czystości kamienia, która sprawia, że jego wartość szacuje się na ok. 20-30 milionów dolarów amerykańskich. Aukcja biżuterii, na której będzie on największą gwiazdą będzie miała miejsce 11 października w siedzibie słynnego domu aukcyjnego Sotheby’s w Dubaju. 

 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo