6 trendów weselnych, które nigdy nie wyjdą z mody
fot. Getty Images

Lifestyle

6 trendów weselnych, które nigdy nie wyjdą z mody

O jakie tradycje chodzi?
12.11.2017

Ponadczasowe trendy weselne

Trendy weselne zmieniają się jak w kalejdoskopie. W każdym sezonie projektanci pokazują nowe kolekcje. Inne tendencje pojawiają się nie wiadomo skąd w social mediach i robią furorę. Jednak są i takie, które są z nami od wielu dekad i chyba nie mają zamiaru wyjść z mody. Zatem jakie tradycje, które znamy od lat są już ponadczasowe, jak mała czarna?

Trendy ślubne na rok 2018

 

1. Sukienki z długimi rękawami to kwintesencja elegancji. Niegdyś były oznaką skromności, dzisiaj są odzwierciedleniem klasy i stylu. Na rękawy w tym stylu postawiła m.in. Grace Kelly i księżna Kate, a to chyba wystarczające przykłady. 

2. A jeśli już o rękawach mowa, najlepiej by były koronkowe. To właśnie te wyszywane, delikatne tkaniny są symbolem ślubnej kreacji. Jeśli nigdy ich nie nosimy – ślub to doskonała okazja.

 

fot. Getty Images

3. Welony niegdyś miały chronić (ukrywać) pannę młodą przed złymi duchami, dzisiaj są one nieodzownym elementem stylizacji ślubnej. Gwarantujemy, że raczej nie ma szans, by przestały być modne. 

4. Wianki z naturalnych kwiatów wbrew pozorom są niezmiennie modne. W 1954 roku koronę z naturalnych kwiatów na ślubie miała Audrey Hepburn, wianki widuje się i dzisiaj.

5. Bukiety kaskadowe tylko pozornie nie są już w trendach. Jednak inspirując się najpiękniejszymi pannami młodymi w historii możemy zauważyć, że właśnie z bukietami z opadającymi kwiatami, na ślubnych kobiercu stawały m.in. księżna Diana i Jackie Kennedy.

6. Coś pożyczonego, coś starego, coś niebieskiego? Z zachodu i ta moda na stałe zagościła u nas. 

 
fot. Getty Images

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo