Gotowanie Wigilijnej Zupy rybnej na Targu Świątecznym w Hali Gwardii

Lifestyle

Gotowanie Wigilijnej Zupy rybnej na Targu Świątecznym w Hali Gwardii

To już w środę 20 grudnia!
18.12.2017

Od 15 grudnia zagościł w Hali Gwardii wielki Targ Świąteczny, gdzie możecie zrobić wszelkie zakupy przedświąteczne i znaleźć wszystko to, co idealnie nadaje się na wigilijny stół lub pod choinkę dla najbliższych.

W ramach Targu Hala Gwardii zaprasza na Gotowanie Wigilijnej Zupy Rybnej. Celem akcji jest wsparcie fundacji „Wolne miejsce”, organizatora  Wigilii dla Samotnych. Wigilia dla Samotnych to spotkania w kilkunastu miejscach w Polsce, ale też w Kanadzie, Irlandii, Brazylii i na Białorusi.

Inicjatorem wydarzenia jest Adrian Rykowski, właściciel i twórca strony www.kulinarnatv.pl, pomysłodawca warsztatów kulinarnych organizowanych na całym świecie. Ma na koncie także wielkie imprezy, m.in. Wielkanoc na Kijowskim Majdanie po przewrocie w 2014 r. na ponad 6000 osób, Wigilia w Calgary i Toronto dla Polonii kanadyjskiej oraz Charytatywna Wielkanoc pod Pałacem Kultury i Nauki na 2000 osób.

 

Fot. materiały prasowe


W środę wspólnie z wystawcami Targu Rybnego w Hali Gwardii, takimi jak Smaki Morza, Przystanek Wędzarnia, Foodsolution i La Dispensa przygotuje Wigilijną Zupę Rybną.

 

 

Fot. materiały prasowe

Wigilijna Zupa Rybna będzie gotowana od godz. 14.00. O godz. 17.00 będzie wydawana gościom przy wsparciu wolontariuszy fundacji „Wolne Miejsce”.

 

Opłata za zupę będzie symboliczna, według uznania gości, a cały dochód zostanie przeznaczony na działanie Fundacji.

 

Fot. materiały prasowe


W trakcie wydarzenia Adrian Rykowski będzie nie tylko tłumaczyć  krok po kroku jak zrobić pyszną zupę rybną, ale też opowie o tradycjach wigilijnych. Będzie też zachęcał gości Hali do wsparcia inicjatywy, przedstawiając Fundację i jej dotychczasowe projekty.

 

Fot. materiały prasowe

 

Więcej informacji o Targu Świątecznym i akcji znajdziesz na profilu facebookowym Hali Gwardii.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo