5 alternatyw do szampana, czyli czym wznieść toast za 2018 rok?
Scena z filmu „Casablanca” / fot. Getty Images

Lifestyle

5 alternatyw do szampana, czyli czym wznieść toast za 2018 rok?

Szampan odchodzi do lamusa?
28.12.2017

Co wypić w sylwestra zamiast szampana?

Czy ktoś z Was uważa, że szampan jest przereklamowany i chce w tegorocznego sylwestra spróbować czegoś nowego? Jeśli tak mamy 5 alternatyw, z którymi można stylowo i bąbelkowo powitać Nowy Rok. Zatem wznieśmy toast za tok 2018 w dość nieoczywisty sposób.

 

Czy wypada pić szampana z lodem?

 

1. Najpopularniejszą alternatywą do szampana jest oczywiście prosecco. To popularne wino musujące stało się ulubionym trunkiem Europejczyków. O 24 wznosimy kieliszek z czystą jego wersją. Zaś w sylwestra możemy bawić się prosecco i robić z niego pyszne mimosy lub aperole.

2. Coraz bardziej rozpoznawalne jest wino musujące prosto z Francji Crémant d'Alsace. Pochodzący, jak sama nazwa wskazuje z Alzacji alkohol jest produkowany od 1900 roku. Wybór odpowiedni dla prawdziwych miłośników nowinek.

3. Miłośnicy czerwonych win musujących na pewno postawią na włoskie Lambrusco. Dla większości i wino to kojarzy się ze słodkimi (za słodkimi), jednak na rynku znajdują się również bardziej wytrawne jego wersje, które zadowolą bardziej wysublimowane podniebienia. 

4. Kolejnym hitem jest Zéro Dosage, czyli wersja szampana, do którego w procesie butelkowania nie dodano ani grama cukru. Stworzone specjalnie dla miłośników bardzo wytrawnych smaków.

5. A na koniec Pétillant naturel. Coś wyjątkowego! To ancestrale wino musujące pozyskiwane jest najstarszą metodą fermentacji. Polega ona na tym, że pierwsza fermentacja przerywana jest przed jej ukończeniem, zaś drugi poziom fermentacji odbywa się już w butelkach. 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo