Sprawdźcie, ile kalorii dziennie należy jeść według najnowszych zaleceń
fot. Getty Images

Lifestyle

Sprawdźcie, ile kalorii dziennie należy jeść według najnowszych zaleceń

Pora zmienić przyzwyczajenia
28.12.2017

Ile powinna wynosić dzienna dawka kalorii?

Nie mamy dla Was dobrych wiadomości (zwłaszcza po świątecznym obżarstwie). Pora ograniczyć ilość spożywanego jedzenia! Według najnowszych wytycznych każdego dnia powinniśmy bowiem spożywać nie więcej niż 1800 kalorii. I to niezależnie od tego, czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną.

 

5 prostych sposobów na szybki detoks

 

Do takich wniosków doszła ostatnio brytyjska agencja rządowa Public Health England (PHE), zadając tym samym kłam powszechnie funkcjonującej teorii, zgodnie z którą dzienna dawka kalorii dla kobiet wynosić ma 2000, a dla mężczyzn 2500 kalorii.

 

Co ciekawe, to nie jedyna zasada, która została zanegowana. Mitem jakoby ma być również, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. I że może być najbardziej obfite. Zgodnie z nowymi zaleceniami rano powinniśmy zjadać jedynie 400 kalorii, podczas gdy po 600 powinno przypadać na obiad i kolację (a właściwie lunch i obiadokolację). 200 kalorii pozostaje nam na przekąski. Możecie więc zapomnieć o batonikach. A także o jedzeniu na mieście.

 

9 sposobów Meghan Markle na idealną sylwetkę

 

PHE ostrzega bowiem, że jedząc w restauracji albo biorąc jedzenie na wynos zjadamy około 200-300 nadmiarowych kalorii, co oczywiście przyczynia się do nadwagi, a następnie związanych z nią chorób. Weźcie to pod uwagę, robiąc listę postanowień noworocznych.

 

 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo