Dietetyczne trendy 2018 roku. Co i jak będziemy jeść?
fot. Getty Images

Lifestyle

Dietetyczne trendy 2018 roku. Co i jak będziemy jeść?

Poznajcie najnowsze tendencje, które zawładną naszym życiem?
01.01.2018

Najmocniejsze trendy dietetyczne 2018 roku

Każdy sezon w modzie rządzi się własnymi prawami. To samo tyczy się diety i fitnessu. Pewne diety, które były objawieniem pewnego roku są obalane w następnym. To samo tyczy się z popularnymi treningami czy ćwiczeniami. Specjaliści już teraz wiedzą, jakie tendencje w sferze kulinarnej i dietetycznej będą na topie 2018. Przedstawiamy ich przewidywania.

 

Od teraz ile kalorii powinnyśmy spożywać dziennie?

 

1. Jedną z najpopularniejszych diet w nadchodzącym roku będzie dieta ketogeniczna eliminująca węglowodany. Niezwykle restrykcyjny i kosztowny reżim jedzeniowy jest podobno objawieniem dla tych, którzy chcą utrzymać masę mięśniową, poprawić kondycję zdrowotną i pozbyć się opornego tłuszczu.

2. Kolejnym hitem nadchodzących miesięcy ma być sposób odżywiania się nazwany 16:8. Znaczy on tyle, że dajemy organizmowi 16 godzin na spalanie i 8 godzin w ciągu, których możemy spożywać posiłki. W ten sposób wyrównujemy poziom insuliny w organizmie.

3. Rok 2018 to będzie rok wszelkiego rodzaju witamin i suplementów witaminowych – oczywiście tych naturalnych i bez GMO. Będą one niemal niezbędne w codzienności współczesnego człowieka. W USA ta moda nabiera niemal szyku, u nas znana jest od lat.

4. Zdowie w proszku to kolejny trend. Suplementy w tej formie dodawane do jogurtu czy porannej owsianki bogate są w probiotyki, witaminy, kofeinę i minerały. Na piękno zewnętrzne działamy od wewnątrz.

5. Matchę znamy i kochamy od 2016 roku (mówimy oczywiście o jej komercyjnym sukcesie). W 2018 jej popularność będzie wciąż bardzo wysoka.

 

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo