Jedna rzecz, którą dietetycy chcieliby całkowicie wykreślić z Twojego jadłospisu
fot. Getty Images

Lifestyle

Jedna rzecz, którą dietetycy chcieliby całkowicie wykreślić z Twojego jadłospisu

Czy dacie radę? My spróbujemy!
02.01.2018

Czego dietetycy nie chcą byś jadła w 2018?

Według specjalistów jest jedna rzecz, którą powinnyśmy wykluczyć ze swojej codziennej diety. Jest nią... mięso przetworzone. 

Międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się badaniami nad rakiem rekomenduje, by ograniczyć spożywanie czerwonego mięsa i całkowicie zrezygnować z mięsa przetworzonego. Większość dostępnego na rynku mięsa pochodzi z hodowli przemysłowych, gdzie zwierzęta nafaszerowane są hormonami, antybiotykami. Nawet jedzenie, które dostarczane jest trzodzie, przepełnione jest chemikaliami spożywczymi. 

 

fot. Getty Images

 

Ponadto mięso, by zachowało kolor i smak zawiera duże ilości azotanu sodu, który jest szkodliwy dla człowieka. Azotany te przekształcają się w nitrozoaminy w organizmie, które są rakotwórczymi związkami, które prowadzą do częstszego występowania raka okrężnicy, żołądka i trzustki. Są też w nich inne związki rakotwórcze, takie jak HCA i wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, które występują podczas np. gotowania czy wędzenia.

Zatem nie tylko ze względów ideologicznych powinnyśmy odstawić wszelkiego rodzaju wędliny, kiełbasy czy parówki. Naszą zmianą powinna również kierować dbałość o samych siebie. Zatem 2018 rok zaczynamy jako wegetarianki lub przynajmniej reducerianki czy fleksitarianki? Jesteśmy za!

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo