Poznajcie najnowszy trend dla kawoszy
fot. Getty Images

Lifestyle

Poznajcie najnowszy trend dla kawoszy

Najbardziej pożądana kawa pochodzi z...
04.01.2018

Jaką kawę się teraz pija?

W tym przypadku nie mówimy wcale o rodzajach parzenia kawy. Cappuccino, flat white, espresso czy matcha są wciąż dostępne w sprzedaży – bez obaw. W kawowych trendach niewiele się zmienia w tej kwestii. Tym razem mowa o pochodzeniu ziaren. Afryka i Azja wypadają z obiegu?

Według smakoszy specjalistów z branży, najgorętszą destynacją po najlepszą kawę na świecie jest Australia. Kawa tam zawitała stosunkowo późno, bo wraz z imigrującymi do kraju Włochami po II wojnie światowej. Mimo to mieszkańcy rozkochali się w tym napoju bogów do granic. Niewiele osób wie, że flat white pochodzi właśnie stamtąd. 

 

Matte Black Latte – nowy hit czy krótka moda?

 

Kultura picia kawy w Australii jest niezwykle rozwinięta (moda na kawę wystartowała tam w latach 50. XX wieku), nie mówiąc już o siebie kawiarni, oferujących najlepsze kawy z kraju i zagranicy. Jednak podobno fenomen australijskiej kawy polega na tym, że ziarna w dużej części pochodzą z niewielkich upraw (subtropikalnych) i małych palarni, które stawiają na jakość, nie ilość. Ponadto producenci przywiązują wagę do ekologii i tego, by australijskie kawy były bio / organiczne. 

Podobno zaraz za Australią plasuje się Nowa Zelandia, które światowym rynkom proponuje podobną ofertę, tylko jeszcze bardziej alternatywną. Doskonałą dla... hipsterów? :)

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo