Zainspiruj się nowojorskim mieszkaniem Grety Garbo
fot. Getty Images

Zainspiruj się nowojorskim mieszkaniem Grety Garbo

Gwiazda spędziła w tym mieszkaniu niemal 40 lat
10.01.2018

Jak wyglądało mieszkanie Grety Garbo?

Przy 450 East 52nd Street w Nowym Jorku znajduje się mieszkanie, które zajmuje całe piętro pięknej kamienicy nad samą  East River. Przez prawie 40 lat zajmowała je Greta Garbo, aktorka której nie trzeba nikomu przedstawiać. Apartament został właśnie sprzedany za 8,5 miliona dolarów, cenę o 43 proc. wyższą niż zakładano. Nas to wcale nie dziwi.

 

Tak wyglądało panieńskie mieszkanie Meghan Markle

 

Nieruchomość na sprzedaż wystawiła jej siostrzenica Grey Reisfield, która odziedziczyła po ciotce cały majątek. Od 1990 roku, czyli śmierci Grety Garbo mieszkanie było w rękach rodziny pięknej Szwedki. Woody Kerr z firmy nieruchomościowej Halstead powiedział w rozmowie dla Wall Street Journal, że wnętrza w dużej mierze zostały zachowane z czasów, gdy mieszkała w nim gwiazda. Na podłodze jednej z sypialni znajduje się także dywan, którego wzór zaprojektowała sama aktorka. 

 


Pokój z dywanem projektu Grety Garbo / fot. HALSTEAD PROPERTY, LLC

 

Nowojorski apartament Gret Garbo to prawdziwa gratka. Trzy sypialnie i trzy łazienki. Dodatkowo pięć pokoi w mieszkaniu posiada widok na rzekę. Przepływające statki miały przypominać aktorce jej ukochany Sztokholm. Ponadto w mieszkaniu znajduje się oryginalny kominek, balkon i drewniana biblioteczka. A także dużo zgaszonego różu, ulubionego koloru aktorki.

Zobaczcie zdjęcia i zainspirujcie się wnętrzami apartamentu Grety Garbo:

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie