Reklama

8 sposobów na tańsze podróżowanie. W jaki sposób oszczędzać?

Tanie podróżowanie, czyli na co zwracać uwagę?

8 sposobów na tańsze podróżowanie. W jaki sposób oszczędzać? fot. Getty Images

Jak wydawać mniej pieniędzy na podróżowanie?

Świat stoi otworem i chyba nigdy podróżowanie nie było tak proste. Wiele z Was na pewno przynajmniej raz w roku planuje wycieczkę lub przynajmniej wypad za miasto... lub city break w stolicy jednego z sąsiednich krajów. W każdym z tych przypadków można zaoszczędzić. Wystarczy znać tajniki podróżowania i słuchać się specjalistów. Co radzą?

 

Idealna torba na lotnisko – co zabrać w podróż

 

1. Oczywistym jest, że podróżowanie weekendy jest droższe niż tygodniu. Dlatego może warto poświęcić dni urlopowe i wybrać lot w środku tygodnia? Podobno najtańsze loty są we wtorki, środy i czwartki.

2. Nikogo też nie zdziwi, że mniej oczywiste sezony wychodzą taniej. Wybierz termin podróży poza sezonem turystycznym, omijaj miesiące od czerwca do września, w szczególności w Europie, gdzie lato nie trwa cały rok.

3. Może wszyscy o tym wiedzą, ale wiele może zwyczajnie o tym zapominać. Najlepiej wybierać loty na mniej znane lotniska. Lecąc do Rzymu, warto spojrzeć na loty na Ciampino, niż na największe lotnisko we Włoszech Fiumicino im. Leonardo da Vinci.

4. By naprawdę udało się znaleźć doskonałą okazję, warto ustawić sobie w komputerze lub telefonie powiadomienia. Jeśli pojawi się wyjątkowa oferta, dostaniesz alert. Wtedy pozostaje jedynie refleks i łut szczęścia. A można za 400 złotych polecieć na Filipiny (w dwie strony).

5. Pamiętaj o wymianie waluty po najbardziej korzystnym kursie. Jeśli planujesz wyjazd do Tajladnii (ale czekasz na okazję), zaopatrz się w tajskie bhaty wcześniej.

6. Obierając kierunek podróży, sprawdź co na jego temat myślą inni globtroterzy. W internecie znajdziesz mnóstwo blogów i forów, z których dowiesz się dokładnie co robić, o czym zapomnieć i przede wszystkim jak zaoszczędzić.

7. Zamiast hoteli stawiaj na inne formy noclegowe. Jeśli hostele nie wchodzą w grę wybierz sieci takie jak Home Swap czy AirBnB.

8. Zawsze sprawdzaj darmowe atrakcje w danym mieście lub kraju. Wizyty w muzeach czy ogrodach zoologicznych są często refundowane dla gości z zagranicy lub przynajmniej proponują jeden dzień w tygodniu za darmo. 

Reklama

Polecane wideo

Reklama
Skomentuj

Podobne tematy

Zobacz również

Reklama
...czytać w tym samym czasie dwudziestu różnych książek jak projektant Karl Lagerfeld?
Reklama

Najnowsze artykuły

Reklama
×
Zarejestruj się w Klubie VIP Harper's Bazaar
Wstąp do Klubu VIP i otrzymuj najnowsze informacje ze świata Harper's Bazaar,
zniżki na zakupy oraz zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia!
×
Warsztaty Women at Work

Wypełnij Formularz zgłoszeniowy na Warsztaty Women at Work

Cykl Women at Work skierowany jest do kobiet prowadzących własne firmy oraz zajmujących kierownicze i zarządcze stanowiska w przedsiębiorstwach *

Zapraszamy na warsztaty, które pozwolą odpowiedzieć na pytania:

  • Jak zdefiniować pozycję i rolę kobiet w biznesie?
  • Jak komunikować markę osobistą oraz markę liderki w biznesie?
  • W jaki sposób tworzyć i pielęgnować własny, biznesowy styl?
  • Jak skutecznie zarządzać wpływem, jaki nasz biznes wywiera na otoczenie oraz aktywnie włączyć się w proces tworzenia firm odpowiedzialnych społecznie?
  • Jak zapewnić stabilność i ciągłość własnego biznesu?
Administratorem podanych przez Panią danych osobowych jest Marquard Media Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 142A.
Pani dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celu wyłonienia uczestników i organizacji warsztatów Women at Work, a także, w przypadku wyrażenia zgody, w celach marketingowych.
Pani dane osobowe będą udostępnianie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa oraz podmiotom współpracującym przy organizacji warsztatów.
Posiada Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

* Skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi uczestniczkami w celu dokonania ostatecznej rejestracji.