8 sposobów na tańsze podróżowanie. W jaki sposób oszczędzać?
fot. Getty Images

8 sposobów na tańsze podróżowanie. W jaki sposób oszczędzać?

Tanie podróżowanie, czyli na co zwracać uwagę?
13.01.2018

Jak wydawać mniej pieniędzy na podróżowanie?

Świat stoi otworem i chyba nigdy podróżowanie nie było tak proste. Wiele z Was na pewno przynajmniej raz w roku planuje wycieczkę lub przynajmniej wypad za miasto... lub city break w stolicy jednego z sąsiednich krajów. W każdym z tych przypadków można zaoszczędzić. Wystarczy znać tajniki podróżowania i słuchać się specjalistów. Co radzą?

 

Idealna torba na lotnisko – co zabrać w podróż

 

1. Oczywistym jest, że podróżowanie weekendy jest droższe niż tygodniu. Dlatego może warto poświęcić dni urlopowe i wybrać lot w środku tygodnia? Podobno najtańsze loty są we wtorki, środy i czwartki.

2. Nikogo też nie zdziwi, że mniej oczywiste sezony wychodzą taniej. Wybierz termin podróży poza sezonem turystycznym, omijaj miesiące od czerwca do września, w szczególności w Europie, gdzie lato nie trwa cały rok.

3. Może wszyscy o tym wiedzą, ale wiele może zwyczajnie o tym zapominać. Najlepiej wybierać loty na mniej znane lotniska. Lecąc do Rzymu, warto spojrzeć na loty na Ciampino, niż na największe lotnisko we Włoszech Fiumicino im. Leonardo da Vinci.

4. By naprawdę udało się znaleźć doskonałą okazję, warto ustawić sobie w komputerze lub telefonie powiadomienia. Jeśli pojawi się wyjątkowa oferta, dostaniesz alert. Wtedy pozostaje jedynie refleks i łut szczęścia. A można za 400 złotych polecieć na Filipiny (w dwie strony).

5. Pamiętaj o wymianie waluty po najbardziej korzystnym kursie. Jeśli planujesz wyjazd do Tajladnii (ale czekasz na okazję), zaopatrz się w tajskie bhaty wcześniej.

6. Obierając kierunek podróży, sprawdź co na jego temat myślą inni globtroterzy. W internecie znajdziesz mnóstwo blogów i forów, z których dowiesz się dokładnie co robić, o czym zapomnieć i przede wszystkim jak zaoszczędzić.

7. Zamiast hoteli stawiaj na inne formy noclegowe. Jeśli hostele nie wchodzą w grę wybierz sieci takie jak Home Swap czy AirBnB.

8. Zawsze sprawdzaj darmowe atrakcje w danym mieście lub kraju. Wizyty w muzeach czy ogrodach zoologicznych są często refundowane dla gości z zagranicy lub przynajmniej proponują jeden dzień w tygodniu za darmo. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie