Warszawa znów wyróżniona w międzynarodowym rankingu
fot. materiały prasowe

Warszawa znów wyróżniona w międzynarodowym rankingu

Znów wpisuje się w światowe trendy
13.02.2018

Hotel Europejski w nowej odsłonie

W Europie podobno panuje aktualnie moda na odpoczywanie w hotelach z historią. Pokazuje się jednak, że nie tylko paryski The Ritz może pochwalić się piękną przeszłością. Inwestorzy na całym świecie, dają nowe życie hotelom, które straciły swoją świetność lub zwyczajnie zostały zburzone. Odbudowywanie i przywracanie im na nowo zasłużonej świetności to trend, który zasługuje na wyjątkową uwagę. Tym bardziej, że jeden z wyróżnionych hoteli znajduje się w Warszawie. 

Magazyn Town&Country napisał właśnie o trendzie luksusowych hotel z ciekawą historią. Do najciekawszych inwestycji zaliczył grecki The Astir Palace, który w latach 50. i 60. gościł tak znamienite nazwiska jak familię Onassisów. Położony niedaleko Aten kurort właśnie przeszedł lifting i zachęca pierwszych turystów do odkrywania go na nowo.

 

 

Oprócz tego na liście Town&Country znalazł się paryski Lutetia, w którym James Joyce napisał fragment swojego największego dzieła, czyli Ulyssesa. Hotel wybudowany w 1910 roku, mocno ucierpiał za czasów II wojny światowej. W jego wnętrzach rezydowały nazistowskie wojska, później był miejscem dla uchodźców z obozów koncentracyjnych. Dziś miejsce, w którym kiedyś bywali: Picasso, Matisse, Josephine Baker czy Samuel Beckett jest znów otwarte do gości z całego świata.

Jednak wisienką na torcie tego zestawienia jest warszawski hotel Raffles Europejski.

 


fot. Raffles Europejski Hotel

Zaprojektowany przez Henryka Marconiego w neorenesansowym stylu, po raz pierwszy otwarty został w 1857 roku. W czasach swojej świetności, swoje pracownie mieli w nim m.in. Józef Chełmoński i Stanisław Witkiewicz. W czasie II wojny światowej stacjonowali w nim Niemcy, a sam budynek mocno ucierpiał w czasie bombardowań stolicy w 1944 roku. Został zrekonstruowany, jednak od 2005 roku był zamknięty.

Dziś nasza stolica może pochwalić się hotelem, o którym mówi świat. Który nie tylko zachwyca nowoczesnością, ale i doskonałym połączeniem z naszym dziedzictwem kulturowym.  Stanowczo Raffles Europejski powinien się znaleźć na liście miejsc do odwiedzenia.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie