Jak odnieść sukces na Instagramie według paryżanek
Paris Fashion Week, jesień-zima 2018/19 / fot. ImaxTree / agencja free

Jak odnieść sukces na Instagramie według paryżanek

Profile Francuzek są jak ich styl – niezobowiązujące, a jednak mają w sobie „to coś”.
09.03.2018

Jeanne Damas, Sabina Socol, Claire Margueritte czy Anne-Laure Mais – każdą z nich na Instagramie obserwuje kilkaset tysięcy osób. Podobną popularnością cieszy się profil @lesparisiennesdumonde (z fr. paryżanki świata). Na wszystkich możemy obejrzeć kadry ze zwykłego życia, tyle że... uchwycone w Paryżu. Czy to wystarczający powód, by wybić się w social mediach? Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej fenomenowi kont słynnych Francuzek i opracować dla Was przepis na sukces.

1. Nie traktujcie selfie zbyt poważnie

Czy wiecie, że zdecydowana większość paryżanek w ogóle ich nie robi, pozostając raczej obserwatorem niż aktywnym użytkownikiem Instagrama? A jeśli już się na to zdecydują, wcale nie spędzają godzin na przyjmowaniu odpowiedniej pozy, idealnym ustawaniu światła czy robieniu perfekcyjnego makijażu. Wolą, by zdjęcie było mniej oczywiste, nawet jeśli nie widać na nim dobrze ich twarzy (bo na przykład... przysłania ją cień albo telefon). Nieostra fotografia też jest ok. W końcu ostatnia rzecz, na jakiej zależy paryżankom, to by ktoś pomyślał, że... w ogóle się starały.

 

@aparisavecamour

Post udostępniony przez Jeanne (@jeannedamas)

 

Jak ubrać się jak paryżanka, nie powielając stereotypów?

2. Odszukajcie piękno w prostych rzeczach

Z tego powodu też Francuzki nie widzą problemu w fotografowaniu się podczas zwyczajnych czynności. Nonszalanckie zawiązywanie koczka, palenie papierosa w łóżku czy małe espresso w ulubionej kawiarence przy ulicy (a zwłaszcza to ostatnie) – wszystko to może być tematem do zdjęć!

3. Zapomnijcie o filtrach i aplikacjach

Pokochajcie hasztag #nomakeup. A raczej #aunaturelle.

 

 

Home

Post udostępniony przez Adenorah (@adenorah)

4. Pokażcie się z innej strony

Pozwólcie swoim obserwatorom nie tylko się w Was zauroczyć, ale i szczerze Was pokochać. Weźcie przykład z Francuzek i pokażcie coś więcej niż tylko to, jak wyglądacie. W końcu bardziej liczy się wnętrze (paryżanki od zawsze były tego zdania). Dlatego nie bójcie się podzielić swoimi zainteresowaniami. Pokażcie zdjęcie z wystawy, na jakiej byłyście albo pochwalcie się własną twórczością. Na pierwszy plan niech wyjdzie Wasza osobowość. Im bardziej autentycznie, tym lepiej.

 

7 rzeczy, które każda Francuzka ma w swojej szafie

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie