Jak wychodzić lepiej na zdjęciach?
Garance Doré. Jej pierwsza książka ukazała się niedawno w Polsce (wyd. Znak) / fot. oficjalny Facebook Garance Doré

Lifestyle

Jak wychodzić lepiej na zdjęciach?

Siedem sprawdzonych rad Garance Doré!
09.12.2015

Choć Karl Lagerfeld deklaruje, że nienawidzi selfie, dziś tym hasztagiem na Instagramie  jest oznaczone ponad 230 milionów zdjęć. Jeżeli decydujesz się na pokazanie siebie, musisz wiedzieć jedno – jest wiele trików, które pozwolą Ci wychodzić lepiej na zdjęciach. W swojej pierwsze książce zdradziła je Garance Doré – ilustratorka, blogerka i fotografka. Kto lepiej niż ona zna się na kwestii robienia zdjęć? Wystarczy spojrzeć na jej Instagrama, stronę internetową albo zajrzeć do Love x Style x Life (wyd. Znak). To ekspertka!

 

1. Korzystaj z naturalnego światła

W pomieszczeniach zawsze ustawiaj się przodem do okna. Jak przekonuje Garance: „Dobrze wykorzystane światło jest jak naturalny Photoshop”. Eliminuje ze zdjęć wszystkie niedoskonałości.


2. Przypudruj nos

Wiadomo – błyszcząca cera nie wygląda dobrze na zdjęciach. Również ciemna szminka nie zawsze jest strzałem w dziesiątkę. Autorka zaznacza, że może stwarzać wrażenie zaciśniętych ust. Za to makijaż smoky eye powiększa oczy, które na fotografiach zawsze wyglądają na mniejsze, i pasuje każdemu. Warto o tym pamiętać.

3. Pozuj

Znajdź i opanuj kilka póz, dzięki którym na każdym zdjęciu będziesz wyglądać świetnie.


4. Znajdź swój lepszy profil

Często to naprawdę połowa dobrego zdjęcia.

5. Zadaj sobie pytanie: Gdzie jest aparat?

Jeśli chcesz sfotografować całą sylwetkę, musisz wiedzieć, że gdy aparat znajduje się nad Tobą – ubędzie Ci kilka centymetrów. Z kolei jeżeli obiektyw będzie nisko – wyjdziesz na wielkoluda. Wniosek? Najlepsza dla aparatu jest wysokość klatki piersiowej. Gdy siedzisz – nie opieraj się! Najważniejsza rada Garance dotycząca selfie: „Patrz w stronę słońca”.


6. Baw się

Nie zastygaj w bezruchu, niech nie paraliżuje Cię strach. Śmiej się, poruszaj, pobaw się – pomoże Ci to uniknąć kiepskich zdjęć.


7. Naucz się odmawiać

Nie jest to Twój najlepszy dzień, jesteś zmęczona, a do tego jest środek nocy. Lepiej odpuść sobie robienie zdjęć, bo jak podkreśla Garance: „Czasem są idealne warunki na okropne zdjęcia”. Unikaj ich, a nie będziesz musiała martwić się, że ktoś Cię otaguje na nieudanej fotce.

Komentarze

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo