W podróży do Nowego Jorku z Charlize Mystery
fot. CharlizeMystery.com

W podróży do Nowego Jorku z Charlize Mystery

Z Karoliną Gliniecką świętujemy 10 lat jej modowego bloga!
14.05.2018

Nowy Jork oczami Charlize Mystery

Niewiele z Was pewnie wie, że blog Karoliny Glinieckiej – CharlizeMystery.com kończy właśnie... 10 lat! Sprawiając, że jest on jednym z najstarszych na polskim rynku. Od dekady Karolina inspiruje i lansuje trendy. Czytelniczki i fanki jej bloga na pewne wiedzą, że jej jedną z największych obsesji jest Nowy Jork.

Właśnie dlatego, z okazji tych okrągłych urodzin, przybliżamy Wam sylwetkę autorki popularnego bloga i jej wybrane miejsca w najukochańszym  miejscu na Ziemi – Nowym Jorku. Poznajcie miasto jej oczami!

1. W Nowym Jorku najbardziej zaskakuje...

Kiedy sześć lat temu po raz pierwszy jechałam do Nowego Jorku, największym zaskoczeniem była dla mnie otwartość jego mieszkańców. Przekonuje się o niej za każdym razem kiedy tam jestem. Pewnego razu w nowojorskim metrze stanęłam z mapą i szukałam odpowiedniej trasy, momentalnie podeszło do mnie kilka osób z pytaniem «Czy potrzebujesz pomocy? Na pewno wiesz jak trafić? Gdzie chcesz jechać?» Poza tym na ulicy, mieszkańcy NYC, nie boją się pochwalić dobrze ubranych osób. Wiele razy słyszałam masę komplementów na temat mojej stylizacji czy konkretnych części garderoby. Tam tego typu zachowanie to standard, bardzo mi się to podoba!

 

 

2. W Nowym Jorku najlepiej zatrzymaj się w...

Ostatnio coraz bardziej przekonuję się do mieszkań z Airbnb. W cenie malutkiego pokoju hotelowego, można znaleźć przepiękne mieszkanie z super widokiem na Soho lub na Brooklynie. Dzięki temu jeszcze lepiej można poczuć klimat miasta!

3. Najlepsze śniadania w NYC dostaniesz w…

W małych lokalnych kawiarenkach. To co musicie spróbować w Nowym Jorku to klasyczne nowojorskie bajgle z kremowym serkiem i łososiem, avocado toast oraz prawdziwe, amerykańskie pancakes (naleśniki) z owocami i syropem klonowym. Jeśli lubicie nietypowe smaki, spróbujcie wersję z boczkiem.

4. Koniecznie odwiedź/zobacz…

Oczywiście w Nowym Jorku jest mnóstwo miejsc, które warto zobaczyć. W pierwszej kolejności na myśl przychodzi mi jednak muzeum 9/11. To miejsce poświęcone pamięci osób, które zginęły w ataku na WTC w 2001 roku. Nie sposób porównać atmosfery tam panującej, do jakiegokolwiek innego miejsca w mieście. Kiedy tam byłam, miałam łzy w oczach, widziałam również wiele osób, które nie potrafiły powstrzymać emocji. Dla ludzi, którzy pamiętają tamte wydarzenia, (chociażby z telewizji) odwiedzenie tego miejsca będzie wyjątkowym przeżyciem.

5. Moje ulubione miejsce w Nowym Jorku to…

Kocham Nowy Jork całym sercem, więc wskazanie jednego miejsca jest dla mnie ekstremalnie trudne. Uwielbiam Dumbo, kiedy mogę usiąść na ławce i podziwiać po prostu panoramę Manhattanu z kubkiem kawy kupionej w pobliskiej kawiarni. Super czuję się też w Bryant Parku, kiedy rozkładam koc na trawie i wsłuchuję się w rytm miasta.

 

 

6. Najlepiej ubranych ludzi w NYC znajdziesz...

Zdecydowanie stawiam na Soho. Tutaj dosłownie co chwilę mijasz kogoś, kogo stylizacja podoba ci się jeszcze bardziej od tej, którą widziałaś przed chwilą. Tam każdy jest sobą i ma swój niepowtarzalny styl. Po wizycie na Soho zawsze wracam z głową pełną pomysłów na nowe stylizacje.

7. W Nowym Jorku koniecznie musisz spróbować…

Po pierwsze hot-doga z food truck’a. Pamiętajcie jednak, by z całej masy takich ulicznych punktów z jedzeniem, wybrać tylko te, do których jest ogromna kolejka. Wtedy macie pewność, że jedzenie będzie dobre i nic Wam nie zaszkodzi. Po drugie obowiązkowo kanapka z pastrami z Katz Deli. To miejsce kultowe, a swoją sławę zyskało dzięki filmowi “Kiedy Harry poznał Sally”. Po trzecie pizza z Grimaldi’s na Dumbo. To najlepsza pizza w całym NYC!

8. Tego nie znajdziesz w przewodnikach…

Bushwick Collective to miejsce wyjątkowe na mapie Nowego Jorku. Mekka grafficiarzy i sztuki ulicznej. W NYC malowanie po murach jest surowo zakazane, można za to trafić do więzienia. Na szczęście na Brooklynie powstało właśnie to miejsce, które przyciąga artystów z całego świata. Możecie znaleźć tam przepiękne murale, niektóre trudno odróżnić od zdjęć. Panuje niepisana zasada, że mniej znany grafficiarz nie może zamalować pracy tego bardziej znanego. To miejsce zdecydowanie robi wrażenie!

 

 

Selfie to zdecydowanie symbol XXI wieku #selfie#XXI#century#mural#brooklyn#bushwick

A post shared by Karolina Gliniecka (@charlizemystery) on

 

9. Jeśli wieczorna impreza, to tylko w...

Nie jestem typem imprezowicza, ale jeśli miałabym się wybrać na imprezę to na pewno na dach jakiegoś wieżowca, z widokiem na rozświetlone ulice Manhattanu.

10. Najsmaczniej zjesz w…

Jednym z moich ulubionych miejsc jest restauracja SHI na Long Island City. Poza tym, że mają tam świetną kuchnię azjatycką oraz sushi, to jeśli wybierzecie stolik przy oknie, będziecie podziwiać panoramę Manhattanu. Szczególnie wieczorem, podczas zachodzącego słońca widok robi wrażenie.

11. Z podróży do NYC do domu zawsze zabieram ze sobą…

W pierwszej kolejności moje zakupy składają się z kosmetyków, które nie są dostępne w Polsce. Do tego z Nowego Jorku zawsze przywożę modowe albumy i czasopisma. Za każdym razem kupuję też coś dla siebie i moich przyjaciółek z księgarni Marca Jacobsa – Bookmarc.

12. Mój ulubiony modowy adres w Nowym Jorku...

Tutaj po raz kolejny skieruję Was na Soho. Pomiędzy Prince St, a Spring St. znajdziecie mnóstwo sklepów począwszy od największych marek jak Chanel, na amerykańskich sieciówkach z butami jak Sam Edelman kończąc, a to wszystko przeplatane vintage shopami, w których znajdziecie całą masę świetnych ubrań.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie