Burberry pozywa do sądu znaną markę
fot. Imax Tree / FREE

Burberry pozywa do sądu znaną markę

Za co żąda 2 milionów dolarów?
14.05.2018

Burberry pozywa Target

Brytyjski dom mody to kolejna marka, która walczy o prawo wyłączności na jeden z swoich najbardziej rozpoznawalnych motywów Chodzi oczywiście o charakterystyczną kratę, która jest znakiem rozpoznawczym brandu od lat 20. XX wieku. Podobnie w zeszłym roku postąpiło Gucci, które walczy o prawa do używania specyficznego połączenia kolorystycznego – „niebiesko-czerwono-niebieskie” i „zielono-czerwono-zielone” paski, które widzimy na wykończeniach ubrań i dodatków. 

 

Gucci pozywa do sądu znaną sieciówkę 

 

Burberry wytoczyło proces znanej amerykańskiej sieciówce Target, która według nich bezprawnie używa ich kraty. Pismo w tej sprawie angielski dom mody wystosował już w zeszłym roku, jednak od tamtej pory nic się nie zmieniło. Dlatego teraz Burberry żąda dwóch milionów dolarów zadośćuczynienia.

 


źródło: Burberry/Target

Podobieństwo na pierwszy rzut oka

Mimo to, niezmiennie w swojej ofercie Target proponuje ubrania, akcesoria (a ostatnio nawet szaliki) ozdobione kratą Burberry. Według prawników marki, rzeczy sprzedawane w Targecie mogą być mylone z brytyjskimi projektami.

W końcu Target słynie z kolaboracji ze słynnymi brandami, dlatego klienci sieciówki mogą omyłkowo kupować ich rzeczy myśląc, że jest to jedna z modowych współprac. A tak naprawdę w najbliższym latach raczej nie ma szans na kolekcję Target x Burberry. No chyba, że sieciówka wycofa się z handlu „zakazanym” towarem.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie