Poznajcie moringę, zwaną „nową matchą”
fot. Getty Images

Poznajcie moringę, zwaną „nową matchą”

To hit wśród superfoods 2018
09.08.2018

Moringa to „nowa matcha”

Moringa olejodajna, zwane drzewem chrzanowym to drzewo tropikalne, które właśnie staje się bardzo trendy. Specjaliści mówią, że będzie ono ulubionym superfoods 2018. Czemu?

Owoce i pędy można jeść po ugotowaniu, z nasion zaś robi się wysokowartościowy (niejełczejący) olej. Jednak najbardziej popularny jest proszek z moringi oleifery, pozyskiwany z wysuszonych liści. Liście i strąki drzew mają silne właściwości przeciwzapalne i przeciwcukrzycowe. Mogą również zawierać enzymy chroniące przed rakiem.

Ponadto moringa zawiera witaminy A, B, C, E i K, a także wapń, żelazo, magnez i niezbędne aminokwasy, które mają zdolność do zwalczania wolnych rodników. Tym samym wspierają zapobieganie chorobom, zmniejszają stany zapalne, chronią układ sercowo-naczyniowy i zdrowie mózgu. Zaś najnowsze badania dowodzą, że dodanie jednej łyżki moringi do codziennej diety może pomóc w utracie wagi i wspomożeniu metabolizmu.

W Polsce jest ona jeszcze mało popularna, niemniej jeśli macie znajomych, którzy wybierają się do Indii, poproście ich o ten wyjątkowy suwenir. 

 

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie