Nie wyobrażacie sobie życia bez wina i czekolady? Właśnie obalono mit na ich temat
fot. Getty Images

Nie wyobrażacie sobie życia bez wina i czekolady? Właśnie obalono mit na ich temat

I nie są to dobre wiadomości...
11.08.2018

Sięgałyście po nie zawsze, gdy złapała Was chandra, tłumacząc się, że przecież są nie tylko smaczne, ale i zdrowe (folgując sobie bez wyrzutów sumienia)? Niestety, nie mamy dla Was dobrych wiadomości. Wyniki najnowszych badań są bezlitosne. 

Chcesz zaimponować w towarzystwie? Dowiedz się, jak obchodzić się z winem

Największy mit o winie i czekoladzie obalony!

Zgodnie z najnowszymi danymi, opublikowanymi na branżowym portalu dotyczącym zdrowia JAMA Internal Medicine, resweratrol, czyli związek chemiczny obecny zarówno w winie, jak i czekoladzie, dotychczas uważany za doskonały antyoksydant, nie ma bezpośredniego przełożenia na korzyści zdrowotne. Zdaniem naukowców wcale nie zapobiega on chorobom serca, nowotworom czy stanom zapalnym – jego poziom dla naszego organizmu jest bowiem bez znaczenia. Jest to zaskakujące o tyle, że wcześniej sądzono inaczej. A podstawy ku temu dały badania przeprowadzone na zwierzętach. Okazuje się jednak, że spożywana przez nas wraz z winem i czekoladą ilość resweratrolu jest zbyt mała by mogła wpłynąć na cokolwiek. Ale... jeszcze nie wszystko stracone.

Sprawdźcie, ile kalorii ma lampka Waszego ulubionego wina

Może i wino czy czekolada nie są zdrowe, ale nie znaczy to, że są niezdrowe. Czy to nie pocieszające? Podobnie jak słowa Richarda D. Semby z Johns Hopkins University School of Medicine – jednego z przeprowadzających badania, który przytomnie zauważa, że przecież wino i czekolada nie składają się z samego resweratrolu, ale i masy innych substancji. Których prozdrowotnych właściwości jeszcze nikt nie obalił. Nie musicie więc zmieniać swoich przyzwyczajeń. Uff...

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie