5 trików, które pomogą ci zrobić selfie idealne
Balmain, jesień-zima 2018/19 / fot. ImaxTree / agencja Free

5 trików, które pomogą ci zrobić selfie idealne

Dlaczego by nie spróbować?
08.10.2018

Wiedza bezużyteczna? Nic bardziej mylnego, w końcu żyjemy w czasach, w których zdjęcie na Instagramie może zadecydować o karierze – zwłaszcza jeśli marzy ci się praca w modelingu albo status influencerki modowej. Należysz do tej grupy? W takim razie weź sobie nasze rady do serca. Nie trzeba wiele, by efekt był naprawdę spektakularny!

Jakie zdjęcia na Instagramie są modne w 2018 roku?

 

Jak zrobić selfie idealne – 5 prostych trików

1.Zadbaj o odpowiednie światło

Najlepiej wyglądasz, kiedy promienie słoneczne padają ci bezpośrednio na twarz (cienie pod oczami i objawy zmęczenia znikają jak ręką odjął, co doskonale odejmuje lat). Uważaj jednak, by światło nie było zbyt mocne, w przeciwnym wypadku zdjęcie będzie przepalone i nawet filtry nie pomogą.

2.Unikaj cieni

Twarz korzystniej wygląda, kiedy pada na nie bezpośredni strumień światła (patrz punkt 1). Warto jednak pamiętać, że od każdej reguły bywają wyjątki. Czasem cienie, na przykład z liści drzew, pozwalają nadać zdjęciu nastroju i tajemniczości.

3. Podkreśl swoje atuty

W końcu sama wiesz najlepiej, kiedy wyglądasz najlepiej i który profil masz lepszy. Jeszcze nie masz pewności? Dla bezpieczeństwa opuść lekko brodę, oczy kierując w górę w kierunku obiektywu.

4. Nie przesadzaj z edycją

Hasztag #nofilter coraz bardziej w cenie. Era Kardashianek i ich ulubionego konturowania minęła. Im zdjęcie bardziej naturalne, tym lepsze, dlatego nie spędzaj godzin na poszukiwaniach najlepszego z filtrów ani szczegółowym retuszu zdjęć.

5. Używaj matowego podkładu Dzięki temu twoja twarz nie będzie się świecić. Nawet w strefie T. Tylko tyle i aż tyle. Widzicie efekty?

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie