Dlaczego listopadowe wieczory warto spędzić z Harper's Bazaar?
Listopadowy numer Harper's Bazaar Polska 2018

Dlaczego listopadowe wieczory warto spędzić z Harper's Bazaar?

19.10.2018

Najnowszy, listopadowy numer BAZAAR z już w sprzedaży. Na okładce Mela Koteluk – nie tylko piękna, ale wrażliwa, zabawna i błyskotliwa. W rozmowie z redaktor naczelną BAZAAR, Anną Zaleską, opowiada o tym, czym jest dla niej wolność, jakie są jej najważniejsze inspiracje muzyczne i jak ważna jest umiejętność niepopadania w rutynę. „Wolność jest wtedy, gdy w pełnym zaufaniu do siebie nadaję kształt własnemu życiu i nie ulegam ocenom z zewnątrz” – to tylko jedna z kilku definicji Meli. Co oprócz wywiadu znajdziecie w numerze?

Mela Koteluk / fot. Adam Pluciński

 

1. Jessica Mercedes na 24 godziny zabiera nas do Paryża. To bardzo intensywna doba, bo wybieramy się tam w trakcie wielkiego wydarzenia w świecie mody, Paris Fashion Week. Jak się do niego przygotowuje? Gdzie jada? Gdzie bywa? Kogo odwiedza? Jak robi zdjęcia? Blogerka zdradza nam wszystkie tajemnice. 


2. Jakimi zasadami powinna kierować się nowoczesna, miejska kowbojka? Nasze stylistki analizują światowe wybiegi i przenoszą najważniejsze trendy do waszych szaf. 


3. W felietonach zastanawiamy się, jak to się dzieje, że zmiany na stanowiskach dyrektorów kreatywnych tak bardzo wpływają na życie klientek. A także czy można już mówić o kulcie kolejek – bo kiedy wszystko mamy na wyciągnięcie ręki, luksusem okazują się... długie listy oczekujących.

 

4. Rozmawiamy z Małgorzatą Rejmer – reportażystką, zdobywczynią wielu prestiżowych nagród. Na rynku właśnie pojawiła się jej książka Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii. Nam opowiada o absurdach dnia codziennego, troskach i radościach, jakich doświadczyła przygotowując się do wydania tomu reportaży. 

 

5. Przygotowujemy się do odparcia ataku jesiennego splinu, by przejść przez chłodne dni w dobrej formie i nastroju. Skupiamy się więc m.in. na fenomenie czarnych kosmetyków – tych na bazie węgla aktywnego. Podpowiadamy też, które warto przetestować w ramach detoksu po lecie. 

 

6. Przybliżamy sylwetkę Małgorzaty Windsor, nadwornej skandalistki i buntowniczki w brytyjskiej rodzinie królewskiej, a jednocześnie największej miłośniczki mody, która przyjaźniła się z Diorem, Saint Laurentem i balowała z Mickiem Jaggerem. Za sprawą serialu The Crown znów stała się ulubienicą tłumów.

7. Zaglądamy do pracowni projektantów mody, którzy coraz częściej zajmują się projektowaniem... mebli. 

 

8. A także do kuchni Iwaszkiewiczów, by wspólnie z nimi zasiąść do stołu i posłuchać rodzinnych anegdot. O wydanej właśnie książce kucharskiej Marii Iwaszkiewicz, specjalnie dla BAZAAR pisze jej wnuczka, Ludwika Włodek.

 

9. Przedstawiamy historię Billa Cunninghama, najbardziej znanego fotografa mody ulicznej. Czy wiecie, że karierę w branży zaczął od projektowania kapeluszy dla gwiazd Hollywood? 

fot. Getty Images

10. W BAZAAR robi się też bardzo gorąco... Wszyscy wiemy, że kobiece ciało jest piękne, i że ma prawo do przyjemności. Ale to właśnie za takie poglądy artystka Maja Berezowska uchodziła za... rozpustnicę. Przyglądamy się jej twórczości, a także samej artystce, której postać przybliża nam autorka jej najnowszej biografii, Małgorzata Czyńska.

Kompozycja ze śpiącą kobietą, Maja Berezowska (1962 r.) / fot. materiały prasowe

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie