Czym was zaskoczy grudniowe wydanie Bazaar?
Harper's Bazaar Polska, grudzień 2018

Czym was zaskoczy grudniowe wydanie Bazaar?

Już w sprzedaży!
16.11.2018

„Alexey Brodovitch, legendarny dyrektor artystyczny Harper's Bazaar, zwykł mawiać do swoich współpracowników Zaskocz mnie!” – przypomina redaktor naczelna Anna Zaleska w edytorialu. A ponieważ to wydanie poświęcone sztuce, tym bardziej wzięliśmy sobie do serca jego słowa. Oto 6 rzeczy, które zaskoczą Was w najnowszym numerze.

Harper's Bazaar Polska, grudzień 2018

 

1. Agnieszka Żulewska, gwiazda naszej sesji okładkowej, którą teraz możemy oglądać w serialach takich jak Rojst czy Ślepnąc od świateł, specjalnie dla nas stanęła na głowie. A w rozmowie z redaktor naczelną Anną Zaleską opowiada, o tym, co kocha i zastanawia się, dlaczego stajemy się coraz bardziej samotni. 

fot. Agnieszka Kulesza, Łukasz Pik

 

2. Maciej Stuhr, dyplomowany psycholog, ma pewną teorię na temat tego, dlaczego tylu mężczyzn wybiera życie w pojedynkę. Mówi o tym w wywiadzie z Rafałem Sławoniem.

fot. Zuza Krajewska dla Esquire Polska

 

3. Co na to moda? – to główne pytanie, które zadajemy w naszym nowym cyklu. Maja Chitro rozmawia ze światowej sławy dziennikarzami mody na temat aktualnych zjawisk społecznych i fenomenów kulturowych. W tym numerze, razem z Jo Ellison, redaktor mody Financial Times analizujemy, w jaki sposób świat mody traktuje feminizm.

 

4. Marina Abramović tuż przed pierwszą wystawą w Polsce udzieliła wywiadu tylko Harper's Bazaar. Mówi między innymi o tym, czy wierzy w znaki, czego się boi i co sądzi o sztuce współczesnej? Zdradza też swoje 9 przykazań.

fot. dzięki uprzejmości Serpentine Galleries

 

5. Jean-Michel Basquiat – najlepiej malowało mu się w garniturze Armaniego, ze skrętem wetkniętym między zęby. Żywił się pochlebstwami, gardził innymi artystami. Poznajcie historię jednego z najbardziej bezczelnych artystów współczesnego świata.

 

6. Valentino, Chanel, Dior i Armani Privé  – kolekcje haute couture tak piękne, że zapierają dech w piersiach.

Valentino haute couture / fot. Getty Images

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie