Gigi Hadid, Alexander Wang i Laetitia Casta w najsłynniejszym kalendarzu świata
Kalendarz Pirelli 2019 / fot. Albert Watson

Gigi Hadid, Alexander Wang i Laetitia Casta w najsłynniejszym kalendarzu świata

Zdjęcia wyszły na światło dzienne dziś. Są niesamowite!
05.12.2018

Już jest kalendarz Pirelli A.D. 2019!

Koniec roku zbliża się nieuchronnie, co przypomina nam, że najwyższa pora zainwestować w kalendarz. I tak się akurat składa, że swoją premierę w Mediolanie miał dziś ten najbardziej kultowy. Najnowszy kalendarz Pirelli, na 2019 rok, nosi tytuł „Marzyć (czyli po angielsku Dreaming) i jest już 46. edycją wydawnictwa. Tym razem za obiektywem stanął Albert Watson, który z aparatem w ręku wybrał się do Miami i Nowego Jorku. Towarzyszyli mu: Gigi Hadid, Laetitia Casta, Julia Garner, Misty Copeland, a także Alexander Wang, Siergiej Połunin i Calvin Royal III. To właśnie oni tym razem znajdą się na kartach kalendarza.

Poznajcie polską fotografkę, której twórczość robi furorę za granicą.

Gigi Hadid i Alexander Wang w kalendarzu Pirelli 2019 / fot. Albert Watson

Gigi Hadid, Alexander Wang, Laetitia Casta i Julia Garner w kalendarzu Pirelli 2019

W sumie powstało 40 zdjęć – zarówno kolorowych, jak i czarno-białych, układających się w spójną opowieść o marzeniach i determinacji w dążeniu do ich spełnienia.

„Kiedy podjąłem się realizacji tego projektu, przyświecał mi cel zrobienia zdjęć odmiennych od prac dotychczasowych autorów kalendarza”, komentuje Watson. „Zastanawiałem się więc, jaka metoda sprawdzi się najlepiej. Ostatecznie, szukałem ujęć, które byłyby piękne, nasycone głębią i przemawiającą przez nie narracją. Chciałem stworzyć coś, co będzie czymś więcej niż tylko portretem. Moim założeniem było, by zdjęcia wyglądały jak kadry filmowe. By ludzie patrzący na zdjęcia w kalendarzu, mogli zobaczyć, że chciałem zrobić zdjęcia w najczystszej formie, prezentujące studium postaci, a zarazem stworzyć sytuacje, które przekazują pozytywną wizję współczesnych kobiet”. 

Julia Garner w kalendarzu Pirelli 2019 / fot. Albert Watson

Laetitia Casta i Siergiej Połunin w kalendarzu Pirelli 2019 / fot. Albert Watson

To właśnie dlatego wszystkie zdjęcia przyjmują kinowe proporcje 6:9 i utrzymane są w klimacie filmowych fotosów. Fabuła? Cztery silne kobiety w wielkim mieście realizują swoje ambicje, pomimo życiowych przeciwności i... codziennej rutyny. Inspirujące? Przekonajcie się same. Wystarczy zajrzeć do naszej galerii.

Fotografuje największe gwiazdy i... ma polskie korzenie. Poznajcie bliżej Kevina Mazura.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie