Sięgnij po nowy numer Bazaar i... zmień świat (i życie) na lepsze
Harper's Bazaar Polska, kwiecień 2019

Sięgnij po nowy numer Bazaar i... zmień świat (i życie) na lepsze

Pierwsze w historii polskiej edycji tytułu wydanie eko już w sprzedaży!
05.03.2019

„Gabriela Hearst, pochodząca z Urugwaju projektantka mody, została wychowana w poczuciu, że przed śmiercią trzeba zostawić Ziemię lepszą, niż była, by następne pokolenia mogły być szczęśliwsze” – pisze w edytorialu do kwietniowego BAZAAR redaktor naczelna Anna Zaleska. I to właśnie te słowa stanowią motto tego numeru – pierwszego w historii polskiej edycji magazynu wydania eko. Na jego łamach wspólnie z kilkoma wyjątkowymi kobietami zastanawiamy się, jak to zrobić i... nie zwariować. A to tylko jeden z powodów, dla których warto sięgnąć po nowy Harper's Bazaar.

Harper's Bazaar Polska na kwiecień 2019 – Co w nim znajdziecie?

1. 24 godziny z Magdaleną Cielecką. Jak aktorka dba o urodę, co je na śniadanie, gdzie kupuje ubrania, co ogląda przed snem, a także kim są Pan Estrela i Borówka.

 

2. Kto obecnie jest najlepiej zarabiającą modelką świata, na którym pokazie gwiazdy płakały ze wzruszenia i dlaczego Pradzie zarzucono rasizm – sprawdza szefowa działu mody Kara Becker.

Valentino Couture / fot. ImaxTree / agencja Free


3. Stylową można być w każdym wieku, nie mamy co do tego wątpliwości. Jak zatem nosić styl boho mając lat 20, a jak po trzydziestce, pięćdziesiątce czy siedemdziesiątce?

 

4. Ekoraport Bazaar, czyli czemu lepiej nie jeść awokado, za co kochamy bambus, co potrafią inteligentne tkaniny, dlaczego kupując krem warto pomyśleć o orangutanach… wszystko, co trzeba wiedzieć w 2019 roku, by żyć ekologicznie. Plus słowa, które wypada znać: committed, dropshipping, greenwashing, woskowijka. Nie tylko dla ekofreaków. 


5. „Od początku robiłem wszystko po swojemu. Nawet jeśli nie było to w dobrym tonie” – mówi nam Rankin, fotograf, który choć mody nie lubi, kształtuje ją od 30 lat, stając się ikoną współczesnej fotografii.

 

6. Z nominacją do Oscara w wieku 13 lat i Złotym Globem za Lady Bird, gwiazda naszej okładki Saoirse Ronan zdobyła wielką sławę już w wieku 24 lat. W filmie Maria, królowa Szkotów najciekawsze wydało jej się to, jak dwie kobiety, bliskie sobie niczym siostry, pod wpływem otoczenia zmieniają się we wrogów. 

 

7. „Czterdziestka mnie nie obeszła, czułam pełny gaz pod nogą, pięćdziesiątka mnie rozśmieszyła…” Z Danutą Stenką rozmawiamy o dojrzałości, miłości i... – czysto teoretycznie – o związku z młodszym mężczyzną.

 

8. „Nakręć się na zmiany” – przekonuje szefowa działu urody Ilona Rechnio i namawia nas na efektowne fryzury w stylu lat 60. Przekonuje także, dlaczego warto sięgnąć po ekokosmetyki. A na koniec zadaje ważne pytanie: czy makijaż nas nie postarza? 

 

9. Jak nie oszaleć w dobie mediów społecznościowych? – o to pytamy Kate Moss. A także sprawdzamy, czego ikona mody nauczyła się od swojej nastoletniej córki. 

 

10. Ecodesign to nie meble z tektury… Projekty polskich projektantek wyróżnia wyjątkowe piękno, ponadczasowość, pomysłowy recykling i sięganie do tradycyjnych rzemiosł. Nas zachwyciły!

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie