Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety

Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety

Książka Arety Szpury już niedługo w księgarniach.
19.03.2019

„W życiu bym nie powiedziała że to się wydarzy, ale (...) never say never!” – napisała na swoim facebookowym profilu Areta Szpura, do niedawna połowa duetu stojącego za marką Local Heroes, a dziś proekologiczna aktywistka, w poście promującym jej debiutancką książkę Jak uratować świat. Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety. I nie mogła wybrać lepszego momentu, by poinformować o swojej najnowszej inicjatywie niż dzień Ogólnoświatowego Strajku Młodzieży – zorganizowanego pod znakiem ekologii (a było to w ubiegły piątek, czyli 15 marca).

Jak uratować świat. Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety – Książka Arety Szpury już dostępna w przedsprzedaży!

„To ostatnie dwa lata mojej ekowędrówki spisane, poszerzone o wywiady i teksty specjalistów. Wszystko czego możecie potrzebować, żeby zacząć Waszą drogę #lesswaste.” – napisała o książce, która ma pełnić rolę przewodnika po ekologicznym trybie życia. Dlaczego się zdecydowała?

„Bo kocham robić rzeczy niemożliwe!” – powiedziała w rozmowie z BAZAAR. „Kiedy wydawnictwo zwróciło się do mnie z propozycją napisania książki, w pierwszej chwili pomyślałam, że to żart. Ale im dłużej o tym myślałam, tym bardziej wydawało mi się to sensowne. Nie muszę być zawodowym pisarzem. Ważne że mam coś do powiedzenia.” – wspomina. „Przez ostatnie dwa lata w każdej wolnej chwili zgłębiałam temat ekologii i nauczyłam się bardzo dużo. Codziennie staram się dzielić z moimi obserwatorami na Instagramie wskazówkami jak, za sprawą małych kroków (#babysteps) możemy być bardziej eko. Brakowało mi publikacji, do której mogłabym wszystkim odsyłać. A skoro pojawia się taka okazja, stwierdziłam że sama ją stworzę. To taka miniekoencyklopedia. Zbiór przepisów, linków, filmów i książęk, a także historii o ludziach, od których można się dużo nauczyć” – dodaje Areta.

Szpura nie byłaby sobą, gdyby nie zadbała o to, by książka, która ukaże się nakładem wydawnictwa W.A.B., została wydana w zgodzie z naturą. „Udało nam się uniknąć wykorzystania w produkcji kleju i plastiku. Książka nie ma więc grzbietu – jest szyta, wyróżnia się na półce, bez problemu będzie można więc ją odnaleźć. Papier pochodzi zaś z certyfikowanych sprawdzonych źródeł”. Premiera Jak uratować świat. Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety planowana jest na 15 maja. Już teraz możecie zamówić ją jednak w przedsprzedaży. Wystarczy wejść na stronę Empiku. To bez wątpienia pierwszy dobry krok, jaki można zrobić, by... ocalić świat.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

inwencja twórcza @scootalo przed sprzedaż już teraz na @empikcom link w bio

A post shared by Areta Szpura (@areta) on

W oczekiwaniu na książkę, sięgnijcie po najnowszy, kwietniowy numer BAZAAR,  w którym Areta Szpura opowiada, dlaczego (i jak) sama zaczęła zmieniać swoje przyzwyczajenia. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie