Kochasz dobre filmy i godzinami oglądasz Netflixa? Musisz mieć tę rzecz!
fot. Getty Images

Kochasz dobre filmy i godzinami oglądasz Netflixa? Musisz mieć tę rzecz!

Testowałyśmy i jesteśmy zachwycone.
10.04.2019

Lubimy wiedzieć, co dzieje się w kulturze. Regularnie chodzimy do kina i do teatru. Czasem jednak wolimy rozsiąść się na własnej kanapie i spędzić wieczór z Netflixem – oglądając ulubiony serial, nowy film czy... retransmisję spektaklu z londyńskiego National Theatre. Teraz możemy oglądać to wszystko w doskonałej jakości, a jedyny sprzęt, jakiego potrzebujemy, to lekki notebook. Nie wierzycie? Czytajcie dalej.

Laptop dla kobiety kochającej kulturę

Niedawno wpadł w nasze ręce ultrabook Huawei MateBook 13. Skąd nazwa „ultrabook”? Ponieważ waży zaledwie 1,28 kg i ma tylko 14,9 mm grubości, jest więc bardzo lekki i smukły. Niech nie zwiodą was jednak jego niewielkie rozmiary. Po uruchomieniu urządzenie robi ogromne wrażenie! Na początek naszym oczom ukazuje się wyświetlacz FullView w rozdzielczości 2160 x 1440, zajmujący aż 88% panelu. Ramki wokół ekranu zostały zminimalizowane, dzięki czemu zyskujemy większy obraz. Format ekranu 3:2 pozwala nam z kolei na wygodniejsze przeglądanie treści, bo widzimy ich więcej bez konieczności scrollowania strony. Ileż to razy spędzałyśmy mnóstwo czasu w poszukiwaniu właściwego filmu! Korzystanie z urządzenia w pomieszczeniu z przygaszonymi światłami, wspomaga zaś pełnowymiarowa, bardzo wygodna podświetlana klawiatura.

fot. materiały prasowe

Wystarczy odpalić film, by być pod wrażeniem wyświetlacza 2K, który w połączeniu z systemem Audio Dolby Atmos sprawia, że zapominamy o tym, że oglądamy go na notebooku. I nieważne, czy oglądacie ulubiony serial obyczajowy czy naszpikowane efektami science fiction. Zaskakująco czystemu i głębokiemu dźwiękowi towarzyszy doskonały obraz, który daje wrażenie bycia na sali kinowej. Świetnie ogląda się też na nim operę czy musicale. Urządzenie opiera swoje działanie na nowoczesnym procesorze 8. generacji, który zapewnia płynne działanie nawet z wieloma otwartymi aplikacjami. Wspiera go też potężna pamięć RAM o pojemności 8 GB. Oglądać można godzinami. Zwłaszcza, że nie ma tu ryzyka przegrzania – a wszystko to dzięki dwóm wentylatorom, gwarantującym chłodzenie skuteczniejsze o 25% w porównaniu z urządzeniami wyposażonymi w tylko jeden wentylator.

fot. materiały prasowe

Jeżeli kolekcjonujecie filmy, Huawei MateBook 13 zapewnia mnóstwo miejsca na ich przechowywanie – możemy wybrać dysk o pojemności 256 lub 512 GB. Przy takich parametrach łatwo się zapomnieć i spędzić z ultrabookiem ekscytującą noc filmową. Jego projektanci pomyśleli również o naszym zdrowiu i wyposażyli urządzenie w system ochrony wzroku, niwelujący negatywny wpływ niebieskiego światła.

 

 

Wspomniałyśmy już, że urządzenie jest bardzo lekkie i poręczne – bez problemu razem z niewielką ładowarką zmieści się w damskiej torebce. Jeśli jednak wychodząc z domu przypadkiem zapomnimy o ładowarce, nie ma powodów do zmartwień. Bateria zapewni nawet 10 godzin samodzielnej pracy. MateBook ładuje się zresztą bardzo szybko: 15 minut wystarczy, aby zyskać 2,5 godziny działania.

fot. materiały prasowe

Testowałyście już nowy sprzęt Huawei? My jesteśmy zachwycone i z czystym sumieniem wam go polecamy.

Więcej informacji na temat Huawei MateBook 13 znajdziecie na oficjalnej stronie producenta

fot. materiały prasowe

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie