Kochasz robić zdjęcia z efektem Bokeh? Wiemy, jak uzyskasz go jeszcze łatwiej
fot. Getty Images

Kochasz robić zdjęcia z efektem Bokeh? Wiemy, jak uzyskasz go jeszcze łatwiej

Piękne fotografie udadzą ci się nawet w nocy. Bez filtrów.
04.04.2019

To naprawdę ekscytująca wiadomość dla wszystkich fanek fotografii. 26 marca w Paryżu odbyła się premiera aparatu, który umożliwia wykonanie zdjęć w niespotykanym dotąd zbliżeniu. Mowa o nowych modelach Huawei: P30 i P30 Pro, dzięki którym zrobimy zdjęcia i nagramy filmy wideo w niespotykanej dotąd jakości, nawet po zachodzie słońca.

Huawei P30 i P30 Pro: jeszcze bardziej artystyczne smartfony

Główny aparat Huawei P30 Pro został wyposażony w cztery obiektywy, natomiast Huawei P30 w trzy, opracowane we współpracy z marką Leica. Innowacją jest teleobiektyw z peryskopowym układem soczewek, który daje niespotykaną dotąd w smartfonach możliwość wykonywania zdjęć w bardzo dużym zbliżeniu bez utraty jakości zdjęcia. Użytkownik P30 Pro ma do wyboru 5-krotny zoom optyczny, 10-krotny zoom hybrydowy i aż 50-krotny zoom cyfrowy.

Fankom artystycznego efektu Bokeh nie trzeba tłumaczyć, na czym on polega. Jeśli jednak jeszcze go nie znacie, podpowiadamy, że jest to rozmycie na zdjęciu dalszych przestrzeni lub obiektów. Jeden z czterech obiektywów w Huawei P30 Pro wyposażony jest w rozwiązanie typu ToF (z ang. Time of Flight). Pozwala ono na uzyskanie jeszcze większego rozmycia, a więc jeszcze piękniejszego efektu!

Co jeszcze potrafią nowe modele Huawei? Aparaty fotograficzne obu modeli zostały wyposażone w innowacyjny sensor SuperSpectrum. Dzięki niemu wykonamy wysokiej jakości zdjęcia nocne, a także nagramy wideo w trybie nocnym, co jest innowacyjną propozycją w przypadku smartfonów jako takich.

Udoskonalona stabilizacja obrazu wspierana przez sztuczną inteligencję minimalizuje też zakłócenia w nagrywanych filmach, które może wywołać drganie ręki. Dodatkowo, peryskopowy SuperZoom pozwala uzyskać wyraziste zbliżenia.

Kolejną nowością w modelach z serii P30 jest funkcja Huawei Dual-View. Wykorzystuje ona obiektywy aparatu głównego smartfona i pozwala na nagrywanie dwóch klipów jednocześnie! Jeden w ujęciu szerokokątnym, a drugi – w zbliżeniu.

Sztuczna inteligencja w służbie piękna

Specjalne algorytmy sztucznej inteligencji rozpoznają w czasie rzeczywistym różne obiekty i sceny, a także tło. Sztuczna inteligencja wyręcza nas więc w wyborze najlepszych z możliwych parametrów, takich jak oświetlenie i cieniowanie, a także wypoziomowanie sceny.

Dzięki niej bez problemu możemy też robić wyraźne zdjęcia pod światło, eliminując efekty prześwietlenia i przyciemnienia. Tymczasem funkcja Super Portrait, również wykorzystująca AI, pozwala uchwycić ostrość najdrobniejszych szczegółów portretu przy artystycznym nieostrym tle.

Wydajna bateria i szybkie ładowanie

Dodatkowe zalety? Model Huawei P30 Pro został wyposażony w baterię o pojemności 4200 mAh, co gwarantuje nam 1,5 do 2 dni normalnego użytkowania. Huawei P30 ma pojemność nieco mniejszą, bo 3650 mAh. Natomiast dzięki funkcji szybkiego ładowania Huawei SuperCharge 40W, model P30 Pro możemy naładować aż do 70% zaledwie w 30 minut. Natomiast po 10 minutach ładowania będziemy mieć 30% baterii.

Huawei P30 Pro ma też funkcję ładowania bezprzewodowego 15W, a dzięki funkcji ładowania zwrotnego może służyć za przenośny, bezprzewodowy powerbank – wystarczy zbliżyć smartfon do innego urządzenia, aby zasilić je energią z Huawei P30 Pro. Magia!

Funkcja OneHop, czyli szybkie przenoszenie danych

OneHop to nowa, innowacyjna funkcja telefonów z serii P30 oraz jednego z ultrabooków Huawei, pozwalająca na bardzo szybkie i proste przenoszenie plików z jednego urządzenia na drugie. Wystarczy przyłożyć Huawei P30 lub Huawei P30 Pro do komputera MateBook 13 i bezpiecznie przenieść dane między urządzeniami. Niepotrzebny jest kabel, Wi-Fi ani USB. Funkcja umożliwi przeniesienie nawet 500 zdjęć w minutę, a transfer 1GB filmu zajmuje dzięki OneHop tylko około 42 sekundy.

Wzornictwo inspirowane naturą

Obudowa telefonów zachwyca łagodnymi krawędziami, a połączenie szkła i metalu daje bardzo stylowy efekt. W Huawei P30 Pro zastosowano ekran OLED o przekątnej 6,5”, natomiast w Huawei P30 – ekran OLED o przekątnej 6,1”. Rozdzielczość ekranów w obu modelach wynosi FullHD+ i robi piorunujące wrażenie. Oba modele posiadają też nieduże wcięcie na ekranie, w którym znajduje się przedni aparat fotograficzny. Wygodnym rozwiązaniem jest skaner odcisku palca zintegrowany z wyświetlaczem.

fot. materiały prasowe

Huawei P30 Pro (wersja 8+256G) dostępny jest na polskim rynku w czterech wariantach kolorystycznych: opal, aurora niebieski i czarny, natomiast bursztynową wersję będzie można kupić tylko w sklepie Huawei Warszawa w Arkadii. Model Huawei P30 Pro w wersji 6+128G dostępny jest w trzech kolorach: opal, aurora niebieski i czarny – tak samo jak model P30. Oba ujęły nas równie mocno.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie