Oto spełnienie marzeń ekofashionistek
fot. iMax Tree / Agencja Free

Oto spełnienie marzeń ekofashionistek

W tym nas!
15.04.2019

Odpowiedzialna moda i design od dawna znajdują się w centrum naszych zainteresowań. Tym bardziej cieszy fakt, że coraz więcej marek decyduje się na tworzenie produktów, których negatywny wpływ na środowisko jest jak najmniejszy. Coraz bardziej przyjazne środowisku są także... samochody.

Lexus UX, czyli dlaczego warto jeździć hybrydą?

Czy wiedziałyście, że w Europie transport drogowy odpowiada za emisję 40% tlenków azotu? Za znakomitą większość tych zanieczyszczeń odpowiadają pojazdy z silnikiem Diesla. Zważywszy na fakt, że powietrze w polskich miastach należy do jednych z najbardziej zanieczyszczonych w Unii Europejskiej, decyzja o wyborze hybrydy wydaje się oczywista.

Jednym z bardziej ekologicznych samochodów jest nowy Lexus UX, który ucieszy nie tylko fanki ekologicznego trybu życia, ale też estetki rozkochane w minimalistycznej sztuce Japonii. Tym, co decyduje o ekologicznym charakterze nowego Lexusa, jest zastosowana w samochodzie technologia hybrydowa. To sprawdzony i zyskujący coraz większą popularność sposób na zmniejszenie emisji spalin, ale również oszczędność paliwa.

Nowe modele Lexusa zachęcają nie tylko przyjaznymi dla środowiska technologiami, ale – co dla nas równie ważne – świetnym designem, zainspirowanym dorobkiem kulturowym Japonii – kraju, którego mieszkańcy zawsze żyli blisko natury. Dość powiedzieć, że nad stworzeniem tych samochodów pracują mistrzowie rzemiosła Takumi. To według wielowiekowej tradycji najwyższa ranga wśród japońskich rzemieślników.

Inny przykład odniesienia do kultury Japonii to widoczne na masce nawiązanie do japońskich werand engawa. Które symbolizują zatarcie granicy między wnętrzem a światem zewnętrznym. Samochód bezpieczny, ale będący w łączności ze środowiskiem – przyznacie, że to bardzo spójna, i bardzo japońska, filozofia.

fot. materiały prasowe

Ze śmiałym jednocześnie eleganckim wyglądem nadwozia idzie w parze nienaganne, dopracowane wnętrze. Tu też mamy nawiązanie do sztuki Kraju Kwitnącej Wiśni. Fotele pokrywa tapicerka z gładkiej skóry, ozdobiona tradycyjnym japońskim haftem Sashiko. W niektórych wersjach Lexusa znajdziecie też inspirację papierem washi. Deski rozdzielcze pokryte są wzorem przypominającym jego strukturę.

fot. materiały prasowe

Ciekawi was więcej szczegółów? Oto kilka technicznych informacji. Nowy Lexus to crossover w klasie SUV, który posiada dwa napędy: hybrydowy o mocy 184 KM i benzynowy o mocy 171 KM. Jest nie tylko komfortowy i stylowy, ale przede wszystkim bardzo bezpieczny dzięki nisko umieszczonemu środkowi ciężkości i sztywnej konstrukcji. Stabilizatory aerodynamiczne stylowo wkomponowane w nadkola i tylne światła zwiększają odporność samochodu na boczne podmuchy. Bezpieczeństwo zwiększa układ kamer 360° oraz inteligentne rozwiązania, takie jak technologia wykrywania rowerów czy pieszych. Ciekawym i wygodnym rozwiązaniem jest też wbudowana bezprzewodowa ładowarka. Aby naładować smartfona, wystarczy położyć na niej urządzenie. Jesteśmy pod wrażeniem.

 

Więcej o nowym Lexusie znajdziecie na: www.lexus-polska.pl

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie