Ten sport kobiety kochają od setek lat
fot. Getty Images

Ten sport kobiety kochają od setek lat

Jest stylowy i ekscytujący!
16.04.2019

Kobiety od stuleci pasjonują się golfem. Pierwszą znaną jego miłośniczką była Maria Stuart, królowa Szkocji, a pierwszy kobiecy klub golfowy powstał w XIX wieku. Choć świat wyglądał wtedy inaczej, a golfistki uderzały piłeczkę ubrane w długie suknie i eleganckie kapelusze, było już wiadomo, że golf i kobiety to dobrany duet. Pierwszy turniej golfowy dla kobiet zorganizowano w 1894 roku w Wielkiej Brytanii. Współcześnie, według rankingu magazynu „Golf for Women”, do grona najbardziej wpływowych fanek tej stylowej dziedziny sportu zaliczają m.in. Condoleezza Rice czy żona Billa Gatesa, Melinda. O swojej pasji do golfa mówi też aktorka Catherine Zeta-Jones.

W Polsce również nie brakuje miłośniczek golfa. Specjalnie dla nich, w dniach 2-3 czerwca odbędzie się największy i najbardziej prestiżowy turniej golfowy: Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup. To będzie już trzynasta edycja!

Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup – golfowe święto kobiet

Pomysł na turniej pod szyldem znanej marki kosmetycznej wykiełkował w 2007 roku. Impreza, mająca służyć relaksowi, zdrowiu i urodzie, zdobyła w ciągu kolejnych lat dużą renomę i sympatię. W 2011 roku w ramach corocznego turnieju Dr Irena Eris rozegrano Mistrzostwa Polski Kobiet i był to organizacyjny strzał w dziesiątkę, gdyż turniej ten zapisał się w historii jako mistrzostwa o najwyższej frekwencji.

„Dzisiaj turniej Dr Irena Eris jest największym kobiecym wydarzeniem golfowym w Polsce i jednym z najbardziej prestiżowych w tej części Europy.” – podkreśla Joanna Łodygowska, Szef Komunikacji firmy Dr Irena Eris.

W czym tkwi jego siła przyciągania? Przede wszystkim w przyjacielskiej atmosferze, ale też w dodatkowych atrakcjach, jakie czekają na zawodniczki. A wszystko to w luksusowym, pięciogwiazdkowym Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie i Kosmetycznym Instytucie. I oczywiście we wspaniałych okolicznościach mazurskiej przyrody!

fot. materiały prasowe

Tegoroczny, już 13. turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup, odbędzie się w dniach 2-3 czerwca 2019 r. na polu golfowym Mazury Golf & Country Club w Naterkach. Na uczestniczki czeka nie tylko sportowa rywalizacja, ale także okazja do zadbania o siebie w najbardziej luksusowym tego słowa znaczeniu.

fot. materiały prasowe

Partnerami wydarzenia są: Deutsche Bank, YES, Porsche Centrum Warszawa, Chervo, TAG Heuer oraz szampan Perrier-Jouët.

fot. materiały prasowe

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie: www.DrIrenaErisGolf.com oraz na Facebooku:  www.facebook.com/LadiesGolf.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie