Kochacie książki? Pokochacie tę modę panującą wśród gwiazd
źródło: Instagram.com / @oursharedshelf, @betweentwobooks

Kochacie książki? Pokochacie tę modę panującą wśród gwiazd

Uległy jej już Emma Watson, Florence Welch i Emma Robers.
23.04.2019

Prekursorką trendu była Oprah Winfrey, która na łamach swojego show (emitowanego w latach 1996-2011) nie tylko polecała książki, ale i zapraszała do rozmów o nich ich autorów. Efekt? Każda z prezentowanych pozycji sprzedawała się w milionach egzemplarzy! Nie dziwi więc, że kiedy program zdjęto z anteny, z inicjatywą przeniosła się do internetu. Nie trzeba było czekać długo, by w jej ślady poszły także inne osoby z pierwszych stron gazet. Dziś zakładanie przez gwiazdy własnych internetowych klubów książki można już uznać za silny trend.  

Ulubione książki starego Hollywood. Co czytała m.in. Greta Garbo?

Kluby książki online zakładane przez gwiazdy

1. The Belletrist, klub książkowy Emmy Roberts i Karah Preiss

Co miesiąc za pośrednictwem portalu The Belletrist swoją ulubioną książkę (a także niszową księgarnię) polecają choćby aktorka Emma Roberts i jej przyjaciółka, producentka filmowa Karah Preiss. Obie prowadzą także profil na Instagramie @belletrist, poświęcony czytaniu i pisaniu, który śledzi ponad 205 tysięcy obserwujących. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

dress for the job you want

A post shared by Belletrist (@belletrist) on

2. Between Two Books, klub książkowy Florence Welch

Podobny przykład? Between Two Books – klub książkowy, który w 2012 roku zainicjowany został przez fanklub wokalistki Florence and the Machine, Florence Welch. I do którego gwiazda od razu się przyłączyła. Jeśli więc ciekawi was, co właśnie czyta Florence (albo inna nie mniej sławna osoba z jej najbliższego otoczenia, na przykład Nick Cave), zajrzyjcie w zakładkę Between Two Books na stronie Florenceandthemachinefanclub.com. A następnie włączcie się do żywych rozmów na temat polecanych lektur za pośrednictwem Fan Page'a klubu na Facebooku. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Florence back at the place that inspired Between Two Books in 2012, @powellsbooks in Portland

A post shared by Between Two Books (@betweentwobooks) on

3. Our Shared Shelf, feministyczny klub książkowy Emmy Watson

Każdy może przyłączyć się także do klubu Our Shared Shelf (w wolnym tłumaczeniu – „nasza półka do podziału”) w 2016 roku założonego przez Emmę Watson.

 

To kopalnia inspiracji dla osób zainteresowanych literaturą feministyczną. „Ponieważ współpracuję z ONZ Kobiety (podmiotem Organizacji Narodów Zjednoczonych na rzecz Równości Płci i Wzmocnienia Kobiet – przyp. red.), w ręce wpada mi wiele książek i esejów o tematyce równościowej. Wiele z nich to naprawdę dobrze rzeczy – zabawne, inspirujące, smutne, prowokujące do myślenia lub dodające odwagi” – w jednym z wywiadów powiedziała Watson, zapowiadając inicjatywę. Pierwsza książka, jaką poleciła innym? My Life on the Road – autobiografia Glorii Steinem, pisarki i aktywistki. Wrażeniami na temat tej i innych książek można podzielić się na forum Goodreads.com, do czego Emma Watson sama zachęca. By następnie wejść na instagramowy profil klubu – @oursharedshelf. 

5 zaskakujących korzyści zdrowotnych z czytania.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dive into the fountain of emotion that is #fiercefemmesandnotoriousliars ! #Repost @the_studentmum "you couldn't cleanse me, cure me, forgive me, love me. I have to do those things on my own". . . There are so many parts and quotes from this book that resonate with me right now. . . I had to stop reading after 'The legendary romance of Kimaya and Rapunzelle'. I don't know why that chapter touched me so deeply but I cried and cried and had to put the book aside for a few days. The book had me crying few more times, but that "because you're worth holding on to" killed me. . I have enjoyed most of the readings from @oursharedshelf but this book is something else. Totally recommended... #oursharedshelf #booksofinstagram #feministbooks #feminist #fiercefemmesandnotoriousliars #kaichengthom

A post shared by Our Shared Shelf (@oursharedshelf) on

A skoro już będziecie na Instagramie, skorzystajcie z okazji i zajrzyjcie na konto Reese Witherspoon. To kolejna gwiazda, która uwielbia czytać i swoimi książkowymi wyborami dzielić się z innymi.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie