Tę rzecz powinna mieć w domu każda foodie!
fot. Getty Images

Tę rzecz powinna mieć w domu każda foodie!

Będzie dobrze wyglądać na Instagramie!
15.05.2019

Marzy wam się kariera kulinarnej instagramerki? A może już stawiacie pierwsze kroki w tej dziedzinie? Jeżeli uwielbiacie pyszne i piękne potrawy, chciałybyśmy zwrócić waszą uwagę na urządzenia, które pomogą wam je wyczarować w zaledwie kilka chwil.

Roboty kuchenne dla kulinarnych artystek

Mowa o dwóch robotach kuchennych marki Bosch: OptiMUM oraz MUM5. Co potrafią te sprytne cudeńka?

Zacznijmy od początku. Załóżmy, że chcemy upiec ciasto doskonałe. Aby miało idealną konsystencję, trzeba dokładnie określić ilość poszczególnych składników. A właśnie w precyzyjną wagę jest wyposażony robot kuchenny Bosch OptiMUM. Składniki ważymy od razu w misie lub kielichowym blenderze. To spora oszczędność czasu i miejsca, bo nie potrzebujecie oddzielnej wagi kuchennej. Zwróćcie uwagę na rozmiar eleganckiej misy ze stali szlachetnej – ma pojemność aż 5,5 litra! Czy widzicie już oczami wyobraźni tę wielką pizzę czy ciasto, którego nareszcie wystarczy dla wszystkich gości?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bosch Home Polska (@boschhomepl)

Następny krok – mieszanie! Jeżeli na samą myśl o ubijaniu piany z białek albo o zagniataniu ciężkiego ciasta przechodzi wam cała ochota na kucharzenie, robot OptiMUM całkowicie was w tym wyręczy. Takie czynności nierzadko wymagają czasu i sporej siły, dlatego lepiej zostawić je potężnemu i precyzyjnemu urządzeniu. Wystarczy ustawić odpowiedni czas mieszania, wyrabiania lub ubijania, abyście mogły zająć się czymś innym. Na koniec, po odpowiednim czasie, robot wyłączy się sam. Specjalne mieszadła o planetarnym systemie ruchu gwarantują precyzję mieszania bez zostawiania resztek ciasta na brzegach misy. Dodatkowym wsparciem jest wbudowany inteligentny czujnik SensorControl Plus, który sam rozpozna, kiedy ciasto osiągnęło już idealną konsystencję.

fot. www.bosch-home.pl

Przy swoich rozbudowanych funkcjach, robot OptiMum jest dziecinnie prosty obsłudze. Zawdzięczamy to akcesoriom z kolorowymi oznaczeniami, które jasno wskazują, gdzie umieścić dany element. Śmiało można powiedzieć, że robot zmontuje się sam. Co więcej, urządzenie inteligentnie rozpoznaje zamontowane akcesoria i dzięki temu dopasowuje do nich odpowiednią moc działania.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bosch Home Polska (@boschhomepl)

Wśród robotów kuchennych z linii MUM znajduje się też model MUM 5, który nie tylko wiele potrafi, ale też świetnie wygląda w kuchni. To absolutny must have każdej kreatywnej eksperymentatorki. To wszechstronne urządzenie możecie wyposażyć w akcesoria, dzięki którym stworzycie mnóstwo wykwintnych przysmaków. Ten robot ma powiększoną misę i – tak jak OptiMUM – praktyczne mieszadła. Wart uwagi jest też system EasyArm Lift, dzięki któremu wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby unieść potężne ramię robota, które wykonało za was całą pracę. Proste? I jakie inspirujące!

fot. www.bosch-home.pl

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie