Marzy ci się wesele idealne? O ten element powinnaś szczególnie zadbać!
fot. Getty Images

Marzy ci się wesele idealne? O ten element powinnaś szczególnie zadbać!

Zastanawiałaś się już, kto na nim zagra?
04.07.2019

Uroczystości weselne składają się z kilku współgrających ze sobą elementów. Istnieje również jeden, którego zadaniem jest zespojenie pozostałych. Mowa tu oczywiście o muzyce, która towarzyszy nowożeńcom i ich gościom przez cały czas trwania wesela.

Bez muzyki nie ma wesela!

Nie ulega wątpliwości, że muzyka to element niezbędny podczas a każdej uroczystości, także tej weselnej. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest ona jednym z najważniejszych punktów, którym należy się zająć przy organizacji przyjęcia. Dlaczego? Nadaje uroczystości niezwykłego i zarazem niepowtarzalnego klimatu, umilając zaproszonym gościom czas podczas posiłków i zachęcając ich do zabawy na parkiecie. Powinna więc być tak dobrana, tak by sprostać oczekiwaniom jak największego grona gości. W końcu chodzi o to, by byli zadowoleni. Jak to zrobić? Poprosić o pomoc odpowiednią osobę, która powinna być swego rodzaju wodzirejem. Jej zadaniem jest informowanie zaproszonych gości o tym, co za chwilę ich czeka, zachęcanie do wzięcia udziału w organizowanych zabawach,  a także – po prostu – do wejścia na parkiet. Bardzo ważne jest również, by taka osoba potrafiła dobrze współpracować z obsługą lokalu, w którym odbywa się przyjecie weselne. Wówczas będzie mogła przekazywać gościom informację o posiłkach, torcie, czy też atrakcjach przygotowanych przez nowożeńców.

DJ na wesele jako alternatywa dla zespołu

Kapela na weselu to jeden z elementów, bez której chyba nikt nie wyobraża sobie udanej zabawy. Okazuje się jednak, ze istnieje świetna alternatywa dla tego rozwiązania. Niewątpliwie jest nią DJ zatrudniany na wesele. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Zacznijmy od tego, że dysponuje on bardzo obszernym repertuarem. W końcu sam nie musi tych utworów wykonywać. Będzie je natomiast odtwarzał z profesjonalnego sprzętu i modyfikował zgodnie ze swoim poczuciem rytmu. Na wesele powinien przygotować kilka zestawów muzyki, by w razie potrzeby łatwo zmienić repertuar, gdyby goście nie byli zadowoleni. Ogromna zaletą wynajęcia DJ-a na wesele jest także fakt, że jego sprzęt z reguły nie zajmuje dużo miejsca. Dzięki temu nie trzeba się martwić o organizowanie specjalnej sceny. Co więcej, jeden DJ ma znacznie mniejsze potrzeby niż cała kapela. Mowa tu również o jego wynagrodzeniu.

fot. materiały prasowe

Mamy plusy, przejdźmy więc do minusów. W zasadzie można powiedzieć, że istnieje tylko jeden – nie każdemu może spodobać się takie dość nowatorskie rozwiązanie. Zwłaszcza goście w podeszłym wieku mogą nie do końca dobrze się bawić się przy muzyce proponowanej przez DJ-a. Właśnie dlatego zanim go zaangażujecie, koniecznie przeanalizujcie listę gości. Weźcie pod uwagę nie tylko ich wiek, ale również preferencje muzyczne.

DJ na wesele – gdzie go znaleźć?

Znalezienie dobrego DJ-a na wesele może zabrać nieco czasu. Choćby przez to, że nie w każdym mieście znaleźć można osobę o tej profesji, a tym bardziej cieszącą się popularnością. Dlatego warto przejrzeć strony branżowe, takie jak: https://wedding.pl/dj-na-wesele/woj/slaskie, a także fora internetowe, na których osoby korzystające kiedyś z usług DJ-a polecają swoich faworytów. Pierwsza opcja wydaje się być lepsza, ponieważ bezpośrednio kieruje do stron usługodawców. Niektórzy na swoich witrynach umieszczają playlisty, które odwzorowują ich propozycje muzyczne. Dzięki temu łatwo zweryfikujecie, czy będzie to zgodne z gustem i preferencjami zarówno waszymi, jak i waszych gości. Oczywiście możecie również skorzystać z poleceń „drogą pantoflową”. Tu jednak, tak samo jak w przypadku forów internetowych, istnieje ryzyko, że to, co podoba się innym, niekoniecznie przypadnie do gustu i wam.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie