Instagram wprowadza nowe narzędzie! W trosce o nasze samopoczucie
fot. ImaxTree / agencja Free

Instagram wprowadza nowe narzędzie! W trosce o nasze samopoczucie

Ma pomóc przeciwdziałać hejtowi w sieci.
09.07.2019

Zdarzyło się wam, że złośliwy komentarz pod zdjęciem, popsuł wam humor na cały dzień (albo że choć na moment zrobiło wam się przykro)? Teraz Instagram będzie temu przeciwdziałał. Właśnie wprowadził bowiem narzędzie, które ilość hejtu w sieci ma ograniczać do minimum. W jaki sposób? Już wyjaśniamy.

9 roślin doniczkowych, które biją teraz rekordy popularności na Instagramie.

Nowe narzędzie Instagrama, które zapobiega hejtowi

Medium społecznościowe postanowiło skorzystać ze sztucznej inteligencji, która oceniać będzie publikowane w serwisie treści. Za każdym razem kiedy któryś z użytkowników zechce pozostawić nieprzychylny komentarz pod zdjęciem (uderzający bezpośrednio w osobę, która zdjęcie zamieściła, np. „jesteś głupia i brzydka”), przed jego opublikowaniem wyświetli się pytanie „Czy jesteś pewien, że chcesz to opublikować? Dowiedz się więcej”. Po naciśnięciu specjalnego guzika „Dowiedz się więcej”, pojawi się kolejna informacja – o treści – „Skłaniamy do ponownego przemyślenia komentarzy, podobnych do tych, jakie po opublikowaniu zostały zgłoszone jako obraźliwe”. I choć nie uniemożliwi to opublikowania nieprzyjemnego komentarza, sprawi, że osoba, która chce go umieścić, będzie mogła zatrzymać się na chwilę i przemyśleć swoje zachowanie. A jak się okazuje – to pomaga. Tylko tyle i aż tyle. Zwłaszcza, że Instagram nie zamierza na tym poprzestać.

Wygraj sesję zdjęciową w BAZAAR, weź udział w naszym konkursie.

Platforma pracuje także nad narzędziem no nazwie Restrict, które ma za zadanie filtrować negatywne komentarze, zwłaszcza wśród nastolatków, tak, by nie trzeba było od razu blokować użytkownika. Negatywne komentarze osoby, która już raz została na tym przyłapana, zostaną opublikowane, ale nie będą widoczne publicznie. Dopiero właściciel profilu, na którym zostały zamieszczone, może sprawić, że będzie je można zobaczyć. Hejterzy nie będą widzieli też aktywności osób, które oczerniają. Ani, czy i kiedy zobaczyły ich wiadomość. Fajnie?

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie