Pokaz kolekcji Robert Kupisz wiosna-lato 2017
Pokaz kolekcji Robert Kupisz wiosna-lato 2017 / fot. KAPiF

Pokaz kolekcji Robert Kupisz wiosna-lato 2017

Kolekcją Ocean 5 projektant świętuje jubileusz swojej marki.
03.06.2016

Robert Kupisz kocha morze, zwłaszcza polskie. Od lat szczególnie bliska jest mu Jurata, która działa na niego terapeutycznie, pozwala odpocząć i zrelaksować się. I, jak się okazuje, także znaleźć inspirację. Motywem przewodnim jego najnowszej kolekcji na wiosnę-lato 2017 była bowiem wielka woda. I choć jej tytuł, Ocean 5, sugeruje konkretne obszary na Ziemi, to projektant leitmotiv potraktował bardzo szeroko, stąd nawiązania i do nadbałtyckich kurortów, i do bułgarskiego Złotego Brzegu.

Na wybiegu królowała więc paleta barw oparta na błękitach, beżach, bielach oraz granatach. Po raz pierwszy w projektach Roberta pojawił się też, przywodzący na myśl koszulki ratowników, kolor koralowy. Podobnych skojarzeń było zresztą więcej. Pasiaste bluzki podpatrzono u piratów, t-shirty i długie sukienki ozdobiono symbolem admiralskim, zaczerpniętym z odznaczeń marynarki wojennej, a najbardziej mieniące się projekty, czyli obszyte srebrnymi prostokątami sukienki, przypominały... syreny. Wszystkie te odwołania projektant potraktował jednak dosyć luźno.

Tradycyjnie duża część kolekcji była sportowa, ale Kupisz nie zapomniał także o swoich klientkach lubiących zwiewne letnie kreacje w stylu boho, supermodne obecnie bluzki bez ramion czy krótkie sukienki z eleganckim fontaziem wiązanym pod szyją. W opozycji do nich pokazał na wybiegu... stroje kąpielowe, które tego lata pewnie zawojują nadmorskie kurorty.

I choć nazwa kolekcji z jednej strony nawiązywała do 5. urodzin marki, a z drugiej do beztroskich wakacji, to Robert ani myśli kończyć swoją przygodę z modą (pięć lat to dopiero początek!). Na dłuższy wyjazd nie pozwoliłyby mu wierne klientki, które w trakcie pokazu nie raz wyznawały entuzjastycznie, że wykupią połowę tej kolekcji i że nie mogą doczekać się kolejnej. Ale patrząc na samego projektanta i jego wczorajsze, finałowe wyjście w rytm granej na żywo muzyki Natalii Przybysz, było widać, że tworzenie ubrań i organizowanie pokazów to dla niego wciąż niesamowita frajda. A przecież o to w modzie chodzi.

Zobacz także: Gwiazdy na pokazie kolekcji Robert Kupisz wiosna-lato 2017!

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie