5 it bags, w które warto zainwestować
Chiara Ferragni jest prawdziwą szczęściarą - ma je wszystkie! / źródło: Instagram @chiaraferragni

5 it bags, w które warto zainwestować

Niektóre torebki nigdy nie tracą na wartości!
29.06.2016

Chanel 2.55

Pierwsza torebka na złotym łańcuszku w historii. Zaprojektowana przez Coco Chanel w 1955 roku, zdaje się być jedną z najlepszych inwestycji. Nie tylko nie traci na wartości, ale dzięki decyzjom Karla Lagerfelda jej ceny wciąż są windowane. Świadczyć o tym może chociażby to, że używane Chanel 2.55 sprzedawane są na aukcjach za niewiele niższe kwoty niż te w butikach. Projekt ten był bardzo sentymentalny dla samej Mademoiselle Gabrielle - charakterystyczne pikowanie skóry mają odzwierciedlać witraże w sierocińcu w Aubazine, w który się wychowała, a bordowe wykończenie przypominać kolor mundurów, które musiała tam nosić. Cena takiej torby oscyluję między 8 a 14 tysiącami w zależności od koloru, rodzaju skóry i wykończenia. 

 

Hermès Birkin

Kiedy w 1981 roku Jane Birkin podróżowała pociągiem z Paryża do Londynu przypadkowo usiadła obok ówczesnego dyrektora artystycznego Hermès, Jeana Louisa Dumasa. Nie wiedząc kim jest, narzekała na niewygodny w podróży koszyk. Powiedziała mu też, że marzy jej się wygodna torba. Po trzech latach Hermès Birkin trafiła do sprzedaży. Zdobycie jej, nie było jednak takie łatwe. Francuski dom mody otworzył zapisy, przez co na sławną it bag trzeba było czekać latami. Do dzisiaj Birkin uznaje się za najdroższą torbę świata. Trzeba za nią zapłacić od około 22 tysięcy do nawet 477 tysięcy złotych.

Dior Lady

Dedykowana Lady Dianie już od 1995 roku nieustannie znajduje się w sprzedaży. Zaprojektowana jeszcze przez Johna Galliano stała się ulubionym dodatkiem księżnej - podobno miała wszystkie wariacje tego modelu w szafie. Oprócz niej nie rozstają się z nią też Marion Cotillard, Monica Bellucci i Penelope Cruz. Jej cena waha się między 5800 a 23 tysiącami złotych.


Balenciaga Motorcycle

Symbol wczesnych lat 2000. Kochały je przede wszystkim bliźniaczki Olsen. Na początku drugiego tysiąclecia kilka rozmiarów za duże okulary przeciwsłoneczne, oversize’owe ubrania i właśnie sławna Motorcycle stały się znakiem rozpoznawczym stylu sióstr. Stworzona jeszcze przez Nicolasa Ghesquiere’a torba miała łączyć ze sobą dwie cechy - być spora i pakowna, ale także niezwykle lekka. Może być nasza już od 3800 zł. 

 

Louis Vuitton Speedy

Najstarszą torbą na liście najsławniejszych it bags, jest właśnie ponadczasowa Speedy. Wyszła spod ręki Georges’a Vuittona w 1932 roku. Ponadto była ulubionym dodatkiem samej Audrey Hepburn. Speedy dwukrotnie (w 2001 i 2009 roku) została pokryta graffiti Stephena Sprouse’a. Do dzisiaj kochają ją m.in. Jessica Alba czy Miranda Kerr. Jej cena zaczyna się już od 2500 złotych. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie